MPK zaprasza na prezentację nowych autobusów

Już niebawem pasażerów MPK Wrocław wozić będzie 60 nowych autobusów. Będą to pojazdy Mercedes-Benz Citaro 2 dzierżawione przez przewoźnika na okres 10 lat od konsorcjum EvoBus i Mercedes-Benz Bank/Leasing. Zanim pojazdy wyruszą na regularne linie, będzie można przyjrzeć im się z bliska.


Prezentacja nowych autobusów Mercedes-Benz Citaro 2 będzie otwarta dla wszystkich i odbędzie się we wtorek 6 lutego 2018 w salonie Mercedes-Benz Grupa Wróbel we Wrocławiu przy ul. Granicznej 4a. Nowe autobusy będzie można obejrzeć od 11.00 do 14.00.

Nowy tabor na ulicach

Przypomnijmy. 40 autobusów przegubowych i 20 typu solo – niskopodłogowych, wyposażonych w klimatyzację, systemy monitoringu i informacji pasażerskiej – pojawi się na ulicach miasta na przełomie lutego i marca. Dzierżawa autobusów jest częścią procesu dużej wymiany taboru na nowy, która realizowana jest przez wrocławskie MPK.

Pojazdy dla Wrocławia produkowane są w Mannheim, następnie trafiają do serwisu Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Pietrzykowicach, gdzie uzbrajane są w wymagane przed wprowadzeniem do eksploatacji systemy. Gotowe pojazdy przekazywane będą stopniowo do zajezdni autobusowej MPK Wrocław przy ul. Obornickiej.Zgłoś uwagę