Komunikacja miejska i NFM w usługach Google

Wrocław dołączył do polskich miast, których komunikacja miejska jest w usłudze Mapy Google. To oznacza, że za pomocą tej globalnej aplikacji można teraz planować podróż po mieście. Oprócz tego Narodowe Forum Muzyki zostało partnerem Google Cultural Institute a to daje możliwość zwiedzania obiektu milionom internautów z całego świata.


Google Polska ogłosił dzisiaj dwie dobre wiadomości dla Wrocławia. Informacje o trasach i rozkładach jazdy komunikacji miejskiej Wrocławia od 1 czerwca można wykorzystywać w usłudze Google Mapy. Dzięki temu z łatwością zaplanujemy trasę po mieście nie tylko samochodem, pieszo ale i właśnie transportem publicznym. Za wdrożenie usługi ze strony miasta odpowiadało Centrum Usług Informatycznych. 

Zaplanuj podróż

 - Cieszymy się, że Wrocław dołączył do grona miast z całego świata, w których można korzystać z tej usługi. Teraz, zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Wrocław będą mogli łatwo sprawdzić jak dojechać w konkretne miejsce komunikacją miejską – mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Z funkcji transport publiczny (Google Transit) mogą korzystać użytkownicy komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na stronę Mapy Google lub uruchomić tę samą aplikację w smartfonie z systemem Android i iOS.

W Polsce, oprócz Wrocławia z takiej usługi można korzystać m.in. w Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie. Na świecie z takiej opcji można korzystać w 18 000 miast. Z Mapy Google na świecie korzysta miesięcznie ponad miliard osób.

Zwiedzaj wirtualnie NFM

Instytucja z Wrocławia dołączyła też do największego na świecie wirtualnego muzeum Google Cultural Institute. Chodzi o Narodowe Forum Muzyki. Od teraz można je zwiedzać wirtualnie. NFM przygotował też dla internautów z całego świata specjalną wystawę stworzono na bazie materiałów wideo, zdjęć i plakatów koncertowych. Kulturalna usługa Google to ponad 1000 instytucji kultury z 70 krajów świata. Z Polski to m.in. Muzeum Historii Polski, czy Muzeum Narodowe w Warszawie. Teraz jako pierwszy z wrocławskich obiektów dołączył NFM.

- Wystawa, którą dzięki Google udostępniamy melomanom na całym świecie, jest nie tylko prezentacją miasta, ale również wędrówką przez historię Wrocławia i polskiej kultury. To także zachęta do zwiedzania gmachu i uczestnictwa w koncertach – mówi Halina Ołdakowska z Narodowego Forum Muzyki. 

 

Wygraj Google Cardboard - konkurs

Zgłoś uwagę