Działania MPK związane z koronawirusem

MPK podejmuje działania, które mają zminimalizować ryzyko przenoszenia się koronawirusa w pojazdach komunikacji miejskiej.


Aktualizacja, 13 marca, godz. 20.30

Każdy przystanek "na żądanie" jest do odwołania traktowany jako przystanek stały. Z tego powodu pasażerowie, którzy chcą wysiąść na takim przystanku nie muszą naciskać przycisku STOP,

Tramwaje będą kursować od dzisiaj do odwołania tylko do godziny 23:00,

Spółka wdrożyła dodatkowe procedury higieny:

  • od końca lutego tramwaje i autobusy są czyszczone po zjeździe dwa razy dłużej,
  • w MPK działa specjalna „lotna brygada sprzątająca”, która na prośbę kierującego czyści wewnątrz pojazdy na pętlach,
  • obiekty MPK (zajezdnie i siedziba) zostały wyposażone w chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni,
  • w płyny do dezynfekcji zostali wyposażeni również kontrolerzy, takie płyny znajdą się w każdym naszym pojeździe, tak aby mogli z nich korzystać kierujacy.
  • zrezygnowano z „gorących przycisków”, drzwi otwierają kierujacy pojazdami
  • zawieszone kursowanie Streetbusa dla osób bezdomnych.
 
MPK od godz. 23.00 (11 marca) wroprowadza również przestrzeń ochronną dla prowadzących w autobusach. Wszystkie autobusy wyjeżdżające z zajezdni będą miały zablokowane pierwsze drzwi oraz wydzieloną strefę buforową pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerskim. Kierowcy zrezygnują również z wywieszania recznie tablic z numerem pojazdu, które pojawiały się na lewej burcie pojazdów. 

Miejski przewoźnik wprowadza zmiany w kursowaniu Streetbusa. Posiłki będą wydawane na przystankach, a ich spożycie będzie możliwe w autobusie. Streetbus, podczas swoich kursów, nie będzie natomiast zabierał pasażerów na pokład.

 - Bardzo prosimy Was jednak o zachowanie w najbliższym czasie bardziej rygorystycznych zasad higieny tj. kichajmy w ramię (a nie w rękę), myjmy częściej ręce, korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk -czytamy na profilu MPK.Zgłoś uwagę