MPK testuje kolejny autobus elektryczny

Na początku września pasażerowie MPK Wrocław mogli przetestować autobus elektryczny marki Volvo. Teraz na ulice Wrocławia wyjechał Solaris.

  • fot. MPK Wrocław


Na testy do MPK Wrocław przyjechał autobus Solaris Urbino 12 Electric. Od dzisiaj (20 września) mogą przetestować go również pasażerowie. Pojawił się na linii K

 – To już kolejny testowany przez nas w 100% elektryczny autobus. Chcemy, żeby zapoznali się z nim nasi kierowcy, technicy i oczywiście pasażerowie – czytamy na profilu MPK Wrocław.

Autobus wyposażony jest w baterie trakcyjne o mocy 240 kWh. Silnik wyposażony jest w moduł rekuperacyjny, co oznacza, że odzyskuje energię z hamowania. Testowany Solaris ma 12 metrów, 30 miejsc siedzących i 45 stojących. Autobus jest bardzo cichy, bezemisyjny, niskopodłogowy i klimatyzowany.

Solaris Urbino 12 Electric zdobył nagrodę "Bus of the year 2017" organizowaną przez europejskich wydawców czasopism branży samochodów użytkowych. To pierwszy autobus elektryczny, któremu przyznano taką nagrodę. We Wrocławiu zostanie najpewniej do końća września. Zgłoś uwagę