MPK sprzedaje teren przy ul. Grabiszyńskiej

Wrocławskie MPK wystawiło do przetargu fragment terenu po zlikwidowanej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej. Działka znajduje się obok budowanego Centrum Historii "Zajezdnia".


Na stronach MPK Wrocław pojawiło się ogłoszenie o nieograniczonym przetargu, którego przedmiotem jest działka o powierzchni prawie hektara położona przy ul. Grabiszyńskiej. W przeszłości był to plac postojowy dla autobusów miejskiego przewoźnika. Teraz teren jest nieużywany a w sąsiedztwie na terenie zabytkowej zajezdni powstaje Centrum Historii "Zajezdnia". 
Jak czytamy w ogłoszeniu MPK teren jest w pełni uzbrojony, dobrze skomunikowany i prawie w całości utwardzony. W otoczeniu nieruchomości jest zabudowa wielorodzinna. Dla tego terenu jest opracowany plan zagospodarowania przestrzennego.
Cena wywoławcza to ponad 9,7 miliona złotych brutto. Oferty należy składać w MPK. Ich otwarcie nastąpi w siedzibie Spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp z o.o przy ul. Bolesława Prusa 75-79, 50-316 Wrocław w pok. nr 14 w dniu 1 marca 2016 o godz. 12.00.

Szczegóły ofertyZgłoś uwagę