MPK odnawia tramwaje

MPK nie tylko kupuje nowe tramwaje ale także dba o te, które już posiada. W Protramie trwa duże odnawianie sprzętu przewoźnika. Do kapitalnego remontu trafiają wózki oraz silniki tramwajowe. MPK kupiło też setki nowych akumulatorów. 

  • Wózki tramwajowe w hali naprawczej Protram. fot.jk

  • Wózki tramwajowe w hali naprawczej Protram. fot.jk


Już nie tylko bieżące naprawy w zajezdniach ale i kapitalne remonty na zewnątrz. MPK Wrocław zleciło wrocławskiemu Protramowi gruntowne odnowienie sprzętu. Działania mają przedłużyć żywotność ważnych części tramwajowych i całych tramwajów. Składy zyskają też nowe akumulatory i koła.
 - Działania prowadzimy w ramach bieżącej eksploatacji, ale niektóre zostały mocno rozszerzone. W ramach umowy z firmą Protram odnowimy wózki tramwajów i zregenerujemy gruntownie silniki. Ze swojej strony wymieniamy akumulatory obręcze kół, a zapobiegawczo wyremontujemy też układy hamulcowe we wszystkich Skodach 16 T – wylicza Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.
Które składy zostaną odnowione?

  • remont kapitalny wózków wagonów 105 Na – 15 sztuk
  • remont kapitalny wózków wagonów 205WrAs – 16 sztuk
  • remont kapitalny silnika wagonu 105Na – 100 sztuk 

Poza tym MPK od lipca wymieniło ponad dwieście akumulatorów tramwajowych i 40 obręczy kół, a teraz jest w trakcie wymiany układów hamulcowych w Skodach 16 T. Jedna jest już po wymianie, kolejne 16 czeka na swoją kolej.

Czytaj również: Nowe tramwaje do Wrocławia dostarczy PESA


Zgłoś uwagę