Mówiące psy - nowa akcja Wrocławskiej Rewitalizacji

Na Przedmieściu Oławskim pojawiły się mówiące psy. Drewniane tabliczki w ksztalcie jamnika, mopsa i terriera na skwerach mają zachęcać właścicieli do sprzatania po swoim pupilu. Tabliczki zaprezentowały się po raz pierwszy  po festynie zorganizowanym przez MOPS z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. 

  • pies z drewna Przedmieście Oławskie wrocław

    Pies - tabliczka na jednym ze skwerków

  • psy z drewna Przedmieście Oławskie wrocław

    Psy -tabliczki pomalowały dzieci

  • pies z drewna Przedmieście Oławskie akcja wrocław


1 czerwca przy ul. Kniaziewicza 29 oglądać można było m.in. artystyczno-taneczne występy uczniów z okolicznych szkół i przedszkoli (szkoły podstawowe nr 2, 85, 96, 99, przedszkola nr 12 i 35), pokaz szermierki młodzieży z Gimnazjum nr 3, a także skorzystać z atrakcji takich jak dmuchany zamek, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, czy konkursy. 

Natomiast "mówiące psy" to akcja Wrocławskiej Rewitalizacji, która w ten sposób – poprzez zabawę i niekonwencjonalne podejście – chce promować sprzątanie po swoich pupilach. Drewniane tabliczki w kształcie jamnika, mopsa i teriera pomalowane zostały przez dzieci biorące udział w festynie i opatrzone hasłami takimi jak "Śmierdzący problem" czy "Pokaż klasę".  

Akcja budziła zainteresowanie nie tylko najmłodszych – kolorowa, dziecięca awangarda w połączeniu z ciekawymi hasłami i formą, przyciągała także uwagę dorosłych. Tabliczki trafią na okoliczne podwórka i trawniki. Festyn był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, wzajemnego poznania się mieszkańców i mile spędzonego czasu z najbliższymi – odbywał się już po raz czwarty.

Zgłoś uwagę