Most Pomorski – przetarg na projekt przebudowy

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt przebudowy mostu Pomorskiego Południowego. Wykonawca będzie miał na stworzenie dokumentacji 10 miesięcy od podpisania umowy.

  • fot.facebook


Most Pomorski Południowy (to ten bliżej ul. Grodzkiej) powstał na początku XX wieku. Jest to konstrukcja trójprzęsłowa. Most łączy okolice Rynku z Kępą Mieszczańską i Nadodrzem. Przeprawie towarzyszą po obu stronach jezdni małe pawilony, przypominające baszty. Projekt zakłada odświeżenie także ich.
Poza tym wykonawca ma wykonać opracowanie dokumentacji projektowej w tym projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiarów robót, kosztorysu inwestorskiego oraz uzyskać decyzję środowiskową i pozwolenie na budowę. Przy inwestycji będzie potrzebna również koncepcja ruchu zastępczego, bo w trakcie prac dla ruchu tramwajowego i samochodowego będą konieczne objazdy.
 – Ogłosiliśmy przetarg na południowy most Pomorski, bo jego środkowa i północna część już mają opracowane plany przebudowy, a to jest niezbędne do rozpoczęcia prac – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
Remont mostów Pomorskich jest w planach na lata 2019-2020.

 

Zgłoś uwagę