Montaż dźwigarów na al. Jana III Sobieskiego - utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend wykonawca nowej kładki nad al. Jana III Sobieskiego będzie montował dźwigary. Oznacza to poważne utrudnienia w ruchu kołowym. 

  • W weekend wykonawca będzie montował dźwigary pod nową kładkę dla pieszych. Prace będą się odbywać częściowo na jezdni co spowoduje utrudnienia w ruchu.


Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, zarówno ruch maszyn budowlanych, jak i sam montaż musi odbywać się z jezdni, które będą na zmianę wyłączane z ruchu. Utrudnienia potrwają tylko przez weekend, do zamontowania jest w sumie 18 dźwigarów. Po 4 nad każdą z jezdni i 10 pod pochylnię na ulicy Sycowskiej. 

Piątek od godziny 23:00 do godziny 4:00 w sobotę

W powyższym przedziale czasowym jezdnia wlotowa (dla kierunku do centrum) będzie czterokrotnie zamykana dla ruchu na ok. 15 minut - faza 1.

Po zamontowaniu belki ruch będzie przywracany. Gdyby zamknięcie miało potrwać dłużej z uwagi na problemy techniczne z montażem, lub gdyby kolejka oczekujących na przejazd samochodów bardzo wzrosła, wtedy operacyjnie zostanie wprowadzona faza 1a - ruch wahadłowy na drugiej jezdni (wyjazdowej) , przy ręcznym sterowaniu ruchem. Na trasie objazdu placu budowy obowiązuje zakaz wyprzedzania i redukcja prędkości do 40 km/h. 

Sobota od godziny 4:00 do niedzieli do godz. 5:00

Faza 2 - zamknięcie jezdni wylotowej (wyjazdowej) - w tym czasie prowadzony będzie montaż belek przęsła nad jezdnią oraz pod pochylnię od strony Sycowskiej. Przejazd w obydwu kierunkach będzie się odbywał drugą jezdnią (wlotową). Każdy kierunek będzie miał do dyspozycji po 1 pasie ruchu. Na trasie objazdu placu budowy obowiązuje zakaz wyprzedzania i redukcja prędkości do 40 km/h. 

Niedziela - organizacja ruchu taka jak obowiązuje obecnie.

Po zamontowaniu dźwigarów rozpocznie się betonowanie pomostu kładki oraz pochylni. Betonowanie potrwa ok. miesiąca. Po jego zakończeniu beton będzie wiązał od 14 do 28 dni (w zależności od warunków pogodowych). Dopiero po tym czasie można zdemontować rusztowania  i przywrócić normalny ruch na obydwu jezdniach - czyli trzy pasy dla każdego kierunku. Termin zakończenia budowy kładki przypada na pierwszy kwartał 2020 r.Zgłoś uwagę