Moda na Nadodrzu

„Moda Na Nadodrzu” to nowe cykliczne wydarzenie modowe na Nadodrzu. Pierwsza odsłona już 16 listopada w Infopunkcie Łokietka 5. Na miejscu zaprezentuje się wielu wrocławskich twórców i projektantów ubrań, biżuterii i dodatków. Targi będą połączone z warsztatami i pokazami.


Połączone siły wrocławskich projektantów i rękodzielników zainicjowały utworzenie marki „Moda Na Nadodrzu”. Do tej pory odbyło się już wiele targów i festiwali, na których rodzimi artyści prezentowali wrocławianom swoje wyroby, teraz postanowiono skupić ich wszystkich wokół jednego projektu.

– Skupienie ludzi zajmujących się modą, projektowaniem, szyciem czy tworzeniem biżuterii dało możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy i pomysłów – mówi Paweł Głośny, koordynator „Mody Na Nadodrzu”. – Podczas wielu spotkań rozmawialiśmy, wymienialiśmy się „patentami” i powstawały pierwsze wspólne inicjatywy – dodaje.

Modę sprowadzą na Nadodrze

Projektem „Moda Na Nadodrzu” chcą zintegrować środowisko modowe Wrocławia, które do tej pory spotykało się raz na jakiś czas podczas targów rękodzielniczych. – Stworzenie wspólnej „marki”, było podyktowane potrzebą zintegrowania projektantów, krawców, rękodzielników, czego zalążki były już widoczne na kiermaszach/targach na Nocach Nadodrza. Ponadto na Nadodrzu nie ma zbyt wielu miejsc związanych z modą, chcieliśmy więc to zmienić i przyciągnąć tutaj takie towarzystwo – dodaje.

Kogo wciągnęło Nadodrze?

Do projektu przyłączyli się wystawcy z całego Wrocławia. – Projektantów jest tak dużo, że wielu musiało trafić na listę rezerwową, bo wszyscy się najzwyczajniej nie zmieszczą, dlatego planujemy, że kolejne edycje będą dwudniowe – dodaje Paweł Głośny. Na pierwszej odsłonie zobaczymy około 20 wrocławskich projektantów tworzących ubrania, torby, biżuterię i inne dodatki. Impreza odbędzie się w niedzielę, 16 listopada, między 11.00 a 19.00, w Infopunkcie Łokietka 5.

Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Zgłoś uwagę