Mocne otwarcie tygodnia na GPW

WIG20 odreaguje spadki?

moneyHandel na warszawskiej giełdzie rozpoczął się od odreagowania ostatnich spadków. Tym razem nastroje rodzimych inwestorów nie różnią się od tych na europejskich parkietach.

Od rozpoczęcia sesji WIG20 zyskuje około 1 procent i utrzymuje się w okolicach poziomu 2.350 punktów. Za nami wzrostowe sesje na giełdach azjatyckich.

Inwestorzy wciąż chętnie kupują dzisiaj akcje spółki GTC, która zyskuje w tej chwili najwięcej w całymindeksie WIG20. Od rana dobrze radzą sobie również banki. Jedyną spółką wśród blue chipów, która znajduje się na minusie, jest tylko Asseco Poland.

Jeszcze około 7 procent brakuje indeksowi WIG20, by spaść do ubiegłorocznego minimum w okolicach 2.150 punktów. Czy właśnie w tym miejscu OFE wypatrzyły sobie moment na zahamowanie spadków?

Piątkowego odbicia wskaźnika blue chipów pod koniec handlu nie powinniśmy raczej traktować jako zapowiedzi trwałego zakończenia spadków. Od swojego maksimum z listopada ubiegłego roku WIG20 stracił już 11 procent, a do dołka ma jeszcze około 7 procent. I zdaje się, że odpowiedź na pytanie, czy tam zawędruje, znają w tej chwili tylko zarządzający funduszami emerytalnymi. Żadne informacje makroekonomiczne z Polski ani z zagranicznych rynków w ostatnich tygodniach nie mają bowiem praktycznie żadnego wpływu na notowania na warszawskiej giełdzie. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę