Przedpremierowy pokaz „Mocka” i spotkanie z twórcami w DCF-ie

Zanim zobaczy to cała Polska, już w piątek, 26 stycznia br. o godz. 19.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się przedpremierowy, wrocławski pokaz spektaklu Teatru Telewizji „Mock”, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z autorem kultowej serii o detektywie z Breslau – Markiem Krajewskim oraz reżyserem spektaklu Łukaszem Palkowskim. Wstęp wolny.

  • Marek Krajewski – autor „Mocka” i Szymon Wrocławski – odtwórca postaci Mocka

    Marek Krajewski – autor „Mocka” i Szymon Wrocławski – odtwórca postaci Mocka, fot. mat. prasowe TVP


Fanów kultowej prozy Marka Krajewskiego czeka niezwykły wieczór. Wreszcie doczekaliśmy się pierwszej ekranizacji jednego ze znakomitych kryminałów wrocławskiego pisarza. Zdjęcia do spektaklukręcono w październiku ubiegłego roku, a już w najbliższy piątek, 26 stycznia o godz. 19.00, trzy dni przed oficjalną premierą na antenie TVP1, wrocławscy widzowie kina DCF będą mogli ocenić efekty prac Łukasza Palkowskiego i jego ekipy.

Specjalnie dla wrocławian

– Bardzo nam zależało na tym, aby to właśnie wrocławska widownia, tak bardzo związana z twórczością Marka Krajewskiego, jako pierwsza zobaczyła ten spektakl. Cieszę się, że pomysł uzyskał akceptację TVP – mówi Jarosław Perduta, dyrektor DCF-u. – Dołożyliśmy też wszelkich starań, aby pokaz mógł być bezpłatny. Dodatkową atrakcją dla naszych gości będzie możliwość bezpośredniego spotkania zarówno z twórcami spektaklu, jak i autorem kultowego cyklu – dodaje.

Z Markiem Krajewskim będzie można porozmawiać już od godz. 18.15 w holu DCF, a także kupić jego najnowsze książki: „Mock” oraz „Mock. Ludzkie zoo”.

Bezpośrednio po projekcji odbędze się dyskusja panelowa o roli, jaką sztuka może odegrać w budowaniu tożsamości miasta. W dyskusji wezmą udział twórcy spektaklu oraz zaproszeni goście, całość poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław Jan Pelczar.

– Spotkania z twórcami filmowymi będą stałym elementem naszej oferty dla wrocławian. DCF to nie jest zwykłe kino. To otwarta przestrzeń aktywnego dialogu o sztuce filmowej, miejsce spotkań z ciekawymi i inspirującymi ludźmi filmu. Na kolejne takie spotkanie zaprosimy naszych widzów już w najbliższych dniach – informuje dyrektor Perduta.

Jak uzyskać darmowe wejściówki

Udział w piątkowym pokazie „Mocka” jest bezpłatny. Na zainteresowanych czekają wejściówki, które trzeba odebrać w kasach kina DCF. Wydawane są na hasło „MOCK”. Warto się pospieszyć, bo liczba dostępnych miejsc jest niestety ograniczona.

„Mock” to historia o początkach kariery głównego bohatera serii – detektywa Eberharda Mocka. Osadzona w realiach przedwojennego Breslau, zgrabnie opowiedziana, z licznymi i niespodziewanymi zwrotami w akcji, trzyma w napięciu i nie pozwala przejść obojętnie obok. Zdjęcia do spektaklu realizowane były w naturalnych wnętrzach, głównie we wrocławskiej Hali Stulecia.

Czytaj więcej: Jak kręcono „Mocka” we Wrocławiu

 

Zdjęcia TVP: Kadry ze spektakluZgłoś uwagę