Młodzieżowy Strajk Klimatyczny we Wrocławiu

We Wrocławiu odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi protestują przeciwko braku reakcji polityków wobec problemów związanych ze zmianami klimatycznymi. 


Klimat nie jest obojętny młodym osobom, które spotkały się pod wrocławskim Pręgierzem. Mimo niesprzyjajacej pogody młodzież zaprotestowała przeciwko ignorowaniu ważnych spraw związanych ze zmianami klimatu.

– Wychodzimy na ulicę, aby pokazać, że klimat jest dla nas ważny i nie możemy ignorować, tego, że decyzje polityków mają zły wpływ na świat, w którym żyjemy. Sprzeciwiamy się działaniom, które mogą mieć nieodwracalne skutki – mówi Karolina uczestniczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

– Klimat jest sprawą, która dotyka wszystkich gatunków na Ziemi - w tym nas; ludzi. Skutki kryzysu klimatycznego to nie są jedynie topniejące lodowce czy masowo wymierające gatunki, ale też ludzkie tragedie, które dzieją się tu i teraz - w odległych nam państwach oraz obok nas, w Polsce. Choć kryzys klimatyczny zagraża wszystkim, część społeczeństw będzie dotknięta silniej niż inne. Kryzys klimatyczny uwidacznia jeszcze bardziej obecne globalnie nierówności. Społeczeństwa nisko rozwinięte, ze względu na swoje położenia geograficzne i sytuację gospodarczą, są najbardziej narażone na ekstremalne zjawiska pogodowe i ich śmiercionośne skutki – czytamy na stronie wydarzeniaZgłoś uwagę