Grała Młodzieżowa Liga Kibica

Przez dwa dni 7 i 8 sierpnia - na stadionie sportowym „Lotnicza” rywalizowały drużyny, które wzięły udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk oraz Stowarzyszenie Kibice Razem Śląsk Wrocław. Młodzieżowa Liga Kibica dostarczyła wielu emocji, a na uczestników czekały niezwykle okazałe nagrody.


Turniej to była okazja dla młodych wrocławian zaprezentowania swoich umiejętności na profesjonalnie zorganizowanym turnieju.

8 drużyn walczyło o każdy punkt

W turnieju mogły wziąć udział drużyny składające się z 6-8 graczy z roczników 2002-2004 (13-15 latkowie). Do rozgrywek zgłosiło się 8 ekip. Każdy mecz trwał 20 minut.

Najlepszą drużyną dwudniowych zmagań zostali zawodnicy ND Team. Na drugim miejscu uplasował się zespół RTC Mirków, a na trzecim miejscu podium stanęli gracze Kurtosz Kołacz Wrocław FC.

Okazałe nagrody dla zwycięzców

Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, medale, spersonalizowane koszulki, gadżety kibica oraz możliwość prezentacji swojego zespołu na murawie Stadionu Wrocław w przerwie meczu Śląska. Wszyscy uczestnicy będą mieli także okazję obejrzeć zmagania piłkarzy WKS-u na Stadionie Wrocław w czasie ligowego pojedynku.

- Zdecydowaliśmy się zorganizować Młodzieżową Ligę Kibica, aby w jakiś sposób uatrakcyjnić młodzieży wakacyjną przerwę od szkolnych obowiązków. Myślę, że takie turnieje to doskonały sposób, aby zachęcić uczestników do aktywnego wypoczynku. Chcieliśmy także zaszczepić w nich pasję do Śląska Wrocław – naszego przedstawiciela w Ekstraklasie – oraz ich wspólnie zintegrować – mówi Agnieszka Smakowska, jedna z organizatorek turnieju .

Zgłoś uwagę