Młodzież uwięziła gołębia na torach. MPK: Nie przymkniemy oczu na okrucieństwo

Wrocławskie MPK pomoże policji w zidentyfikowaniu sprawców, którzy znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad gołębiem. Nagrała ich kamera w przejeżdżającym tramwaju.

  • Bestialsko zabity gołąb /fot. MPK Wrocław


Do zdarzenia doszło 19 marca na Sępolnie. Kamery w jednym z tramwajów zarejestrowały grupę młodzieży, która uwięziła żywego gołębia w mocowaniu szyn torowiska na ul. Mickiewicza. Zwierzę nie przeżyło. Nagranie z monitoringu przekazano policji.

– Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek cenzuralne słowa, które mogłyby opisać bestialstwo i głupotę sprawców tego zdarzenia – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Nie będziemy przymykać oczu na okrucieństwo. Sprawę zgłosiliśmy policji i mam nadzieję, że przekazane przez nas nagrania pomogą w złapaniu sadystów.

Znęcanie się nad gołębiem nagłośniły stowarzyszenia Ekostraż i Gruszętnik.

– Kilku chłopaków żywego jeszcze gołebia grzywacza przymocowało do torów, w wyniku czego zwierzę zginęło. Sprawcy uwięzili skrzydło gołębia w mocowaniu w torach, ptak nie miał szansy uwolnić się. Motornicza nie zdążyła wyhamować, natychmiast jednak powiadomiła o sytuacji Gruszętnik, który zabezpieczył zwłoki – pisała kilka dni temu Ekostraż.

MPK informuje, że uczuliło swoich motorniczych i kierowców autobusów, by każdą podejrzaną sytuację i zauważone przypadki łamania prawa zgłaszali od razu centrali ruchu. Jej pracownicy mogą wydać dyspozycję natychmiastowego zabezpieczenia monitoringu w pojeździe.

❗️ Sadyści, którzy uwięzili gołębia na torach tramwajowych nie mogą spać spokojnie. Mamy monitoring, zgłaszamy sprawę na ... Opublikowany przez Czwartek, 25 marca 2021Zgłoś uwagę