Młodzi zdolni muzycy zagrają we Wrocławiu

Są młodzi, chodzą do wrocławskich szkół muzycznych, grają na fortepianie i zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. W niedzielę posłuchamy ich w dużej Sali koncertowej Akademii Muzycznej. Wstęp jest darmowy, a w programie 70 minut wspaniałej muzyki.


Muzycy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Cykl koncertów „Młodzi zdolni” zapoczątkowany został trzy lata temu przez Dolnośląskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina (z siedzibą w Klubie Muzyki i Literatury). W każdym sezonie odbywała się jedna prezentacja utalentowanej muzycznie młodzieży – albo w KMiL albo w sali Filharmonii Wrocławskiej. W tym roku miejsc koncertów będzie aż cztery. Artyści zaczną w dużej sali koncertowej Akademii Muzycznej (w niedzielę 21 czerwca), potem pojadą do Dusznik Zdroju i zagrają w sali im. Jana Webera Międzynarodowej Fundacji Festiwali Chopinowskich (24 i 25 czerwca), by zakończyć trasę w sali wałbrzyskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki (26 czerwca).

Utalentowani zagrają klasykę

Szesnaścioro pianistów z sześciu wrocławskich szkół – im. G. Bacewicz, K. Szymanowskiego, F. Chopina, M. Zduniak, R. Bukowskiego i uczelni wyższych – Akademii im. K. Lipińskiego – zagrają ok. 70 minutowy program, w którym znajdą się utwory fortepianowe z różnych epok. Nie zabraknie dzieł Bacha, Mozarta i Chopina.

Początek wrocławskiego koncertu o godzinie 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Bezpłatne wejściówki można odbierać w recepcji budynku "E" Akademii Muzycznej (wejście od ul. Zelwerowicza albo od pl. Jana Pawła II przez patio).

Zgłoś uwagę