Młoda Sparta zaprasza na treningi żużlowe

Rozpoczął się nabór do szkółki żużlowej Betardu Sparty Wrocław. Dzięki projektowi Młoda Sparta, w klubie z alei Ignacego Jana Paderewskiego niebawem ma trenować więcej młodych adeptów „czarnego sportu”.

  • fot. www.wts.pl


Zajęcia szkółki żużlowej odbywają się w piątki poprzedzające mecz Betardu na Stadionie Olimpijskim. Rodzice potencjalnych kandydatów, którzy chcą zapisać swoje dzieci na treningi, proszeni są o przybycie na stadion wraz ze swoimi pociechami właśnie w tym terminie.

Projekt Młoda Sparta przeznaczony jest dla chłopców w wieku 11-14 lat, którzy interesują się sportem, a w szczególności tym motorowym. Szkoleniowiec Betardu zaznacza, że doświadczenie w prowadzeniu motocyklu nie jest wymogiem koniecznym, ale na pewno znacznie ułatwiłoby to pracę z młodymi zawodnikami.

– Na początek chcemy zdobyć wiedzę na temat naszych młodych kandydatów. Sprawdzić czy mają odpowiednie predyspozycje i motywację do trenowania. To musi być pasja, ale też - jak w każdym sporcie - obowiązek i systematyczność. Najpierw chłopcy będą się spotykać z naszym doświadczonym trenerem od przygotowania fizycznego Mariuszem Cieślińskim. Potem planujemy pierwsze zajęcia na motorach, ale oczywiście jeszcze nie na maszynach żużlowych i nie na Nowym Olimpijskim – mówi Adrian Skubis, rzecznik prasowy Betardu Sparty Wrocław.

Zanim młodzi żużlowcy trafią na arenę zmagań seniorskiej drużyny, najpierw czeka ich sprawdzian na mniejszym obiekcie.

– Pierwsze zajęcia nasi młodzi Spartanie będą odbywać na położonym około 7 km od siedziby klubu mini-torze, gdzie zaczynał swoją przygodę między innymi Maciek Janowski. Tu będą wykorzystywane mniejsze motocykle typu "pit bike". Stamtąd najlepsi trafią na Stadion Olimpijski. Jak widać droga przed nimi jest długa, jednak wierzymy, że wychowamy następców "Magica" – dodaje rzecznik Sparty.

Zajęcia dla członków szkółki odbywają się pod okiem Rafała Dobruckiego, czyli trenera Betardu Sparty Wrocław. Szkoleniowiec wrocławskiej drużyny to doskonały specjalista od pracy z młodzieżą, co potwierdza także pełniąc obowiązki trenera młodzieżowej reprezentacji Polski.

Betard Sparta Wrocław: treningi dla dzieci

Betard Sparta Wrocław: treningi dla dzieci

Zajęcia sportowe / Dla dzieci / Zajęcia dla dzieci
Termin 18 sierpnia 2017 15:00

Miejsce Stadion Olimpijski

Zobacz

Co musi posiadać młody zawodnik przed przystąpieniem do treningów?

- pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych,

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania sportu żużlowego, wydane przez lekarza medycyny sportowej,

- kartę zdrowia sportów motorowych z odnotowanym terminem badania.

Być może, w przyszłości to właśnie Ty będziesz bohaterem podobnych wydarzeń 

Zgłoś uwagę