Ethnoholic w Mleczarni

Klubokawiarnia Mleczarnia poleca i zaprasza na koncert grupy Ethnoholic, która wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, ale najważniejszym wciąż jest dla niej stare, dobre, tradycyjne muzykowanie w doborowym towarzystwie.

  • folklor

    fot. ethnoholic.pl


Inspiracją dla muzyków tej grupy niezmiennie pozostaje folklor, zarówno wykonywany technikami tradycyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu tzw. białym głosem, jak i folk w interpretacjach współczesnych. Jak mówią, wciąż się rozwijają, a bliski jest im folklor karpacki, ale i pieśni cygańskie czy bałkańskie. Wciąż także chętnie odkrywają nowe regiony.

Ethnoholic gra w składzie: Karolina Skrzypska – śpiew, Anita Janukiewicz – skrzypce, altówka węgierska, śpiew, Dominika Białostocka – gitara, Maja Janukiewicz – skrzypce, Tomasz Zawiślak– akordeon, łyżeczka D, śpiew, Andrzej Pindelski – gitara basowa, Olek Olszewski – instrumenty perkusyjne.

Klubokawiarnia Mleczarnia (Włodkowica 5), 18 stycznia (niedziela), godz. 19.00. Bilety do kupienia w recepcji hostelu Mleczarnia – w przedsprzedaży 10 zł, w dniu koncertu 15 zł.

Zgłoś uwagę