Światowe Igrzyska Sportowe 2017

MKOl zacieśnia współpracę z The World Games

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zdecydował o nawiązaniu ściślejszej współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem World Games (IWGA). Oznacza to nie tylko zwiększenie statusu organizowanych przez IWGA Światowych Igrzysk Sportowych, ale także wpłynie na podniesienie poziomu dyscyplin, które będzie można oglądać w 2017 r. podczas zawodów we Wrocławiu.

  • Logo The World Games 2017

    MKOL zdecydował o zacieśnieniu współpracy z The World Games


Decyzja została podjęta jednomyślnie podczas nadzwyczajnej sesji MKOl. Rekomendacja jest częścią Agendy Olimpijskiej 2020, czyli tzw. "mapy drogowej", w której zawarte zostały strategie rozwoju ruchu olimpijskiego na najbliższe lata.

Prezydent IWGA Jose Perurena podkreślił, że bliska współpraca z MKOl wymaga znakomitych standardów podczas organizacji i przeprowadzenia 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. – Chcemy pokazać, że nasze dyscypliny są na tym samym poziomie, co sporty znajdujące się w programie tradycyjnych igrzysk olimpijskich i postaramy się przygotować wspaniałe zawody – mówił Jose Perurena.

Podczas sesji nadzwyczajnej MKOl zapadła także decyzja o uruchomieniu olimpijskiego kanału telewizyjnego, w którym pokazywane będą również dyscypliny, których nie ma w programie igrzysk olimpijskich. – Aby to osiągnąć nadawca planuje ściśle współpracować z IWGA uzupełniając tym samym ofertę prezentowaną przez uruchomiony w maju 2014 r. kanał telewizyjny World Games – dodał prezes  Olympic Broadcasting Services Yiannis Exharos.

W 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu, udział weźmie ok. 4,5 tys. sportowców i działaczy z ok. stu państwa. W trakcie zawodów będzie można oglądać rywalizacje w takich dyscyplinach jak np. squash, przeciąganie liny, sumo, kręgle, boule, narciarstwo wodne czy biegi na orientację.Zgłoś uwagę