Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking [WYNIKI]

15 października odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Nie zabrakło atrakcji nie tylko dla zawodników, ale i kibiców.

 • Nordic walking

  To już szósta edycja imprezy

 • Nordic walking

  To już szósta edycja imprezy

 • Nordic Walking

  To już szósta edycja imprezy

 • Nordic walking

  To już szósta edycja imprezy

 • Nordic walking

  To już szósta edycja imprezy

 • Nordic walking

  To już szósta edycja imprezy


Już od 8.00 rano można było spotkać zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking. Po rejestracji szli na pergolę, gdzie trwała rozgrzewka przed zawodami.

– To moje czwarte zawody. Kiedyś trenowałam lekką atletykę, ale z powodów zdrowotnych musiałam przestać. Pięc lat temu wróciłam do sportu. Wtedy poznałam nordic walking. To dobra rekreacja, ale dzięki niej można poprawić swój stan zdrowia. Moim największym osiągnięciem jest 70 miejsce w pucharze Trzebnicy. W imprezie startowało ponad 700 osób – mówi Joanna Supergan, uczestniczka zawodów.

Na imprezie nie mogło zabraknąć patrona maratonu – prezydenta Rafała Dutkiewicza.

– Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób uprawia nordic walking. To widać po sporej frekwencji imprezy. Tu mamy doczynienia zawodami sportowymi, ale też rekreacją. Startują przedszkolaki, wrocławianie, osoby niepełnosprawne i seniorzy. To pokazuje, że tę dyscyplinę może uprawiać każdy. Ja próbowałem chodzić z kijami podczas wakacji, po kilku radach instruktorów poprawiłem swoją technikę. Mogę polecić nordik walking – zachęcał prezydent Wrocławia.

W zawodach uczestniczyło ponad 350 osób. Ścigali się na kilku dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności: od 500 metrów do 15 km.

– To jedna z dziesięciu największych imprez nordic walking w kraju. Także ranga zawodów jest wysoka – zaznacza Marcin Spitalniak, dyrektor zawodów. – Jako organizatorzy zachęcamy każdego do rekreacyjnego uprawiania nordic walking. Nie zapominajmy jednak, że to dyscyplina sportowa. Jako zawodowiec mogę zapewnić, że długie dystansy w szybkim tempie dają w kość, po treningu czuje się mięśnie, o których isnieni nie miało się pojęcia – dodaje.

Podczas zawodów zaplanowano także finał Senioriady czyli zawodów sportowych organizowanych w ramach trwających we Wrocłąwiu Dni Seniora. Mistrzostwa Wrocławia Nordic Walking potrwają do godziny 18.00. Wtedy odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników.

Wyniki:

Dystans 15 kilometrów mężczyźni:

1. Krzysztof Skiba

2. Michał Osiński

3. Artur Biłek

Dystans 15 kilometrów kobiety:

1. Joanna Łukaszewicz

2. Beata Boczar

3. Małgorzata Wiktorska

Dystans 6,5 kilometra mężczyźni:

1. Piotr Niechwiejczyk

2. Grzegorz Lesiński

3. Miron Rożynek.

Dystans 6,5 kilometra kobiety:

1. Marzena Spychała

2. Paulina Ruta

3. Paulina Lesińska.

Pełne wyniki dostępne na stronie organizatora po godzinie 20.00.

O zawodach:

Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się zarówno na dystansie 5 i 10 km  – Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia, najpierw w listopadzie 2010 nagrodził nordic walkerów i działaczy stowarzyszenia - Prezydent Rafał Dutkiewicz. Nawiązana w czasie spotkania rozmowa dotycząca rozwoju nordic walking we Wrocławiu zaowocowała pomysłem organizacji zawodów.

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

W plenerze / Dla wszystkich / Zdrowie / ESK
Termin 15 października 2016 09:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę