Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym

Turniej rusza za tydzień we Wrocławiu

  • Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym Wrocław

    Za tydzień we Wrocławiu odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym


Na przełomie lutego i marca (28.02 – 2.03) we Wrocławiu odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym. W trakcie imprezy rozegranych zostanie w sumie 10 turniejów dla różnych klasyfikacji, w których wystartuje ok. 300 zawodników i zawodniczek. Organizatorem mistrzostw jest Wrocławski Klub Piłki Stołowej.

Futbol stołowy zwany też piłkarzykami lub trambambułą jest kojarzony głównie jako zabawa ze znajomymi, natomiast mało kto wie, że to coraz popularniejszy sport w Polsce i za granicą. W 2013 r. kobieca reprezentacja Polski zdobyła drużynowe mistrzostwo świata na zawodach w Austrii, a męska reprezentacja zdobyła vice mistrzostwo świata.

Rozpoczynające się za tydzień mistrzostwa Polski odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Poniatowskiego 9, a rywalizacja będzie się toczyła na dwudziestu stołach marki Leonhart. Impreza skierowana jest głównie do młodzieży, a jej celem jest pokazanie młodym ludziom alternatywnego sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Swoją obecność na turnieju już potwierdzili dwukrotny mistrz świata Juniorów w singlach Mateusz Fudala, mistrz świata w parach i kilkukrotny mistrz Polski w parach Paweł Sielski i wielokrotny mistrz Polski w parach Jakub Ziencikiewicz. Dzięki certyfikowaniu turnieju przez Międzynarodową Federację Piłki Stołowej „ITFS” do mistrzostw zostaną również dopuszczeni gracze spoza Polski m.in. z Niemiec, Czech, Austrii czy Węgier.

Turniej stanowi ukoronowanie dwutygodniowej akcji promującej zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół średnich podczas zimowych ferii. Więcej o tej imprezie czytaj TUTAJ.

Wrocławski Klub Piłki Stołowej jest jednym z ośmiu zarejestrowanych klubów piłki stołowej w Polsce i od lat stanowi jeden z najmocniejszych ośrodków w naszym kraju. Stale działa w celu rozwoju i popularyzacji tej dyscypliny na terenie Dolnego Śląska, jako organizacja non-profit od ponad 10 lat. Więcej o mistrzostwach czytaj tutaj.

mic

Zgłoś uwagę