Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie we Wrocławiu

Już 10 listopada we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie. To już piąta edycja imprezy, która cieszy się dużym zainteresowaniem tak wśród uczestników, jak i kibiców.


W imprezie wezmą udział pracownicy służb mundurowych z całego województwa. Na kortach na pewno nie zabraknie przedstawicieli policji, wojska, Straży Pożarnej, ABW, Służby Więziennej czy Straży Granicznej. Z roku na rok zgłoszeń przybywa, a średnio w mistrzostwach bierze udział ok. 50 uczestników.

Po rozgrywkach grupowych rozpoczyna się walka w fazie pucharowej. Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie będą rozgrywane aż w pięciu kategoriach. Trzy gry pojedyncze (singiel mężczyzn do lat 40, singiel mężczyzn powyżej lat 40 oraz singiel kobiet) oraz dwie gry podwójne (gra deblowa – dwóch mężczyzn/dwie kobiety, gra mieszana – mężczyzna/kobieta).

– Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy na własne oczy chcą przekonać się, że rozgrywki w badmintona są rzeczywiście najszybszym sportem na świecie. Wysoki poziom turnieju nie byłby jednak możliwy bez ogromnego wysiłku zawodników, ich wyszkolenia technicznego, ducha walki oraz chęci rywalizacji o zwycięstwo – mówi organizator mistrzostw, Łukasz Nowakowski.  

Powalczą o udział w Mistrzostwach Polski

Turniej wyłoni zwycięzców w danej kategorii bez podziału na typ służby. Każdy pracownik służb mundurowych, który wyrazi chęć wzięcia udziału w turnieju proszony jest o kontakt z organizatorem drogą mailową: lukasnowakowskiii@gmail.com. Jeden zawodnik może wziąć udział tylko w dwóch kategoriach. Po zakończeniu zgłoszeń nastąpi losowanie i rozstawienie zawodników w grupach.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie

Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie

Wydarzenia sportowe / Zawody / Dla wszystkich
Termin 10 listopada 2017 09:00

Miejsce Centrum Sportowe Hasta La Vista

Zobacz

– To ważny turniej, bowiem wówczas wyłonieni zostaną nasi przedstawiciele, którzy powalczą w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w badmintonie – kończy Nowakowski.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju przewidziane jest na godzinę 9.00, kwadrans wcześniej będą do rozgrzewki udostępnione zostaną korty. Impreza potrwa do godziny 16.00.

Turniej odbędzie na kortach obiektu HastaLa Vista, przy ul. Góralskiej we Wrocławiu.Zgłoś uwagę