5. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking odbędą się 13 czerwca. Na uczestników czekają trzy trasy. Dystans przedszkolaka na 500 m. rekraacyjny na 4,3 km i profi na 10,7 km. Po raz pierwszy zawody zostaną rozegrane na wrocławskich Partynicach.  

 

  • Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking

    Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking odbędą się 13 czerwca


13 czerwca odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w 5. edycji zawodów o puchar prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Impreza odbędzie się w ramach obchodów Święta Wrocławia. W ostatniej edycji mistrzostw wzięło udział ponad 400 uczestników. Zawody są ogólnokrajowe, co roku przyjeżdża wielu zawodników z całej Polski. W tym roku zapisało się już prawie tyle samo chętnych. Zapisy cały czas trwają.

Mistrzostwa na Partynicach

Współgospodarzem Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking będzie Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice.

– Zawodnicy będą rywalizować na torze wyścigowym. Trasa będzie dość szybka i możemy liczyć na dobre wyniki, ale przede wszystkim widowiskowy finisz na długiej prostej – mówi Marcin Spitalniak.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Na zwycięzców czekają nagrody, między innymi puchary oraz nagrody pieniężne.

Uczestnicy mistrzostw startują na trzech trasach:

400 m – trasa przedszkolaka

4,3 km – trasa rekreacyjna

10,8 km – trasa profi

Specjalnie dobrane dystanse dostosowane są do osób w różnym wieku i kondycji fizycznej, w zawodach udział może wziąć każdy. Oprócz kategorii wiekowych, przygotowane zostały dodatkowe klasyfikacje między innymi drużyna rodzina, niepełnosprawni, kluby nordic walking, szkoły. Ponadto, w tym roku startuje nowa klasyfikacja uczestników trasy profi, uczelni wyższych.

Organizatorzy podkreślają, że nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników, ale i kibiców oraz dzieci. Będzie okazja porozmawiać m.in. na temat nordic walking i nowych trendów w sprzęcie sportowym.

Seniorzy

Dla seniorów z Wrocławia powyżej 70. roku życia przygotowane zostały promocję, między innymi darmowy udział. Posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora za uczestnictwo w zawodach wnoszą opłatę jedynie 15 zł.

Miejsce:

Wrocław, Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Termin:

13 czerwca 2015

Zgłoszenia:

Zgłoszenia należy dokonywać do 9 czerwca, do godz. 20 na stronie www.mistrzostwawroclawia.pl.

Kontakt:

zawody@mistrzostwawroclawia.pl

tel. 71 797 60 80 lub 535 200 621

Zgłoś uwagę