Mistrz gitarowej muzyki świata – Jesse Cook z nową płytą we Wrocławiu

Jesse Cook – niekwestionowana gwiazda world music, znakomity gitarzysta i kompozytor z Kanady, odwiedzi Wrocław w ramach trasy promującej jego najnowszy album „Beyond Borders”. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 14 listopada w Narodowym Forum Muzyki. 

  • Jesse Cook

    mat. prasowe


Jesse Cook, mimo że nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha zostało zachowane również na nowym krążku. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert. W listopadowy wieczór ten gitarzysta – podróżnik zabierze słuchaczy ponownie w daleką podróż po egzotycznych krajach m.in. Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

 

Jesse Cook – koncert mistrza gitary w NFM-ie

Jesse Cook – koncert mistrza gitary w NFM-ie

Koncert / Etniczna
Termin 14 listopada 2018 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Występ Cooka to połączenie ogromnej energii i emocji z jego charyzmatyczną osobowością, poczuciem humoru, a także doskonałym warsztatem muzycznym.Zgłoś uwagę