Ulica Miłoszycka będzie remontowana

Wrocławskie Inwestycje  ogłosiły przetarg na przebudowę ulicy Miłoszyckiej (przedłużenie ul. Kowalskiej). Droga ma być wyremontowana na całej długości, jednak pracę drogowców poprzedzi budowa kanalizacji. Dzięki tej inwestycji powstanie też rondo na skrzyżowaniu z ul. Swojczycką.

  • fot.www.google.pl/maps


Przetarg został dopiero ogłoszony dlatego jego rozstrzygnięcia należy spodziewać się najwcześniej latem. W takim przypadku jeszcze w tym roku mogłyby rozpocząć się prace. Od tego kiedy się rozpoczną zależeć będzie termin zakończenia. W tej chwili można go określić na przełom lat 2016/17.

Inwestycję rozpocznie oczekiwana przez mieszkańców budowa kanalizacji. Jednak projekt przewiduje także gruntowną przebudowę drogi na odcinki miedzy ulicami Ceglaną i Swojczyką. Poza nową jezdnia i wspomnianym rondem przy Swojczyckiej  mieszkańcy zyskają także chodniki i ścieżki rowerowe. Efekty prac najbardziej widoczne powinny być w okolicach parafialnego kościoła pw. św. Jacka. W jego otoczeniu przybędzie miejsc parkingowych i zieleni.

Koszty tego zadania poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, ale należy się spodziewać, że przekroczą one 15 mln zł.
ram

Zgłoś uwagę