mikroGRANTY ESK – kolejny nabór dla pomysłowych

Masz pomysł na działanie kulturalne, społeczne lub edukacyjne w ramach ESK? Chcesz zorganizować wystawę, spektakl, spotkanie, albo projekt dla mieszkańców twojej ulicy lub osiedla? Nie masz na to pieniędzy? Weź udział w dziesiątej edycji mikroGRANTÓW ESK 2016.


MikroGRANTY to pomysł na to, by zachęcić do działania wrocławian zrzeszonych we wspólnotach mieszkaniowych, nieformalnych grupach artystycznych, młodzież, emerytów i najzwyklejszych ludzi mających pomysły. Chodzi o to, by stworzyć projekty, w które zaangażowani zostaną mieszkańcy i tym samym ożywić miasto i przyczynić się do wzrostu aktywności i zaangażowania społecznego. Projekty są elementem programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Dziesiąty, jubileuszowy nabór potrwa w dniach1-15 czerwca i będzie ostatnim w tym roku w klasycznej formule. Na sierpień ESK szykuje niespodziankę, o której wkrótce poinformuje.
Jeśli nie wiecie jak starać się o mikroGRANTY skorzystajcie ze spotkań informacyjnych, które odbywać się będą w dniach 4-5 czerwca w czterech wrocławskich parkach w Pawilonach Kultury.

Harmonogram spotkań informacyjnych:

  • 4 czerwca (sobota):

17:00 Park Zachodni
18:00 Park Południowy

  •  5 czerwca (niedziela):

17:00 Park Strachociński
18:00 Polana Karłowicka


Kwota wsparcia to 5 tys. zł. Czas na realizację projektu to 6 miesięcy. W czerwcu można też wybrać się na konsultacje indywidualne w dni robocze od 1 do 15 czerwca, w godzinach od 17.00 do 19.00 do Barbary przy ul. Świdnickiej 8c. Można też wysłać pytania mailem na adres: mikroGRANTY[at]wroclaw2016.pl oraz tel: 71 712 75 72
Wyniki zostaną ogłoszone do 30 czerwca 2016 r.

W ramach mikroGRANTÓW ESK od 2014 roku zrealizowała wspólnie z mieszkańcami już niemal 100 projektów. W 2015 roku w projektach uczestniczyło 5176 osób, których realizacje oglądało 25 742 widzów.
Projekty w większości składane są przez osoby fizyczne i grupy nieformalne, w 2016 roku na 328 wniosków, aż 268 złożyły osoby fizyczne i grupy nieformalne.
Wrocławianie, którzy działają z pomocą Europejskiej Stolicy Kultury zmieniają swoją najbliższą okolicę. Na przykład Radek Michalski i sąsiedzka ekipa tworzą Kino Plenerowe przy ulicy Kruczej; sąsiedzka ekipa z Oporowa pod wodzą Natalii Bańdo działa w Parku Mamuta – wymyślili tam Osiedlowe Laboratorium Przyrody. Marcin Rosiński wraz ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol zrealizował Zieloną Czytelnię w Parku Tołpy a Dorota Wojtanowicz przy wsparciu Fundacji Opieka i Troska, ratuje pszczoły na Psim Polu.

Kontakt: www.wroclaw2016.pl/mikrogranty, www.facebook.com/mikrogranty

 

Zgłoś uwagę