MikroGRANTY ESK 2016 tym razem dla artystów

Od 1-15 października można składać wnioski o przyznanie mikroGRANTÓW. Warto się zainteresować, bo to nie tylko ostatnie rozdanie w tym roku, ale jeszcze specjalnie dedykowane artystom – profesjonalistom i amatorom. Mogą projektować i tworzyć, a najciekawsze 11 inicjatyw zostanie wyróżnionych kwotą 5000 zł na realizację. Szczególne zapotrzebowanie jest na gadżety związane z ESK 2016.


Fundusze dla artystów

Tym razem propozycja mikroGRANTÓW ESK 2016 skierowana jest do artystów. – Wciąż myślimy o ciekawych prezentach, gadżetach, jakie przygotujemy dla gości Europejskiej Stolicy Kultury, ale zależy nam, by zostały wytworzone we Wrocławiu – podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor ESK 2016. Wnioski mogą złożyć artyści z różnych dziedzin, profesjonalni i amatorzy. Pomysł narodził się z analizy wniosków i konsultacji, podkreśla Natalia Mutor, koordynatorka programu. Do mikroGRANTÓW startować mogą artyści z Wrocławia, bądź z Wrocławiem związani. Do dyspozycji każdego, kto wygra mikroGRANT będzie 5000 zł (może zostać wykorzystane m.in. na zakup materiałów, wykonanie, albo jako uzupełnienie już istniejącego funduszu).

Wnioski w październiku

Wnioski można składać od 1 do 15 października, zostaną rozpatrzone pod koniec października, a na ich realizację artyści mogą liczyć na początku przyszłego roku. Krzysztof maj liczy na to, że pokłosiem ostatniego rozdania mikrioGRANTÓW w tym roku będzie kolekcja artefaktów będąca zarazem prezentacją twórczości ciekawych wrocławskich twórców. Zgłaszać mogą swoje projekty m.in. fotograficy, malarze, pisarze, muzycy, ale też projektanci szkła, biżuterii, także twórcy spektakli (jeśli ich idea się spodoba ESK 2016 pomoże nagrać ich spektakl na DVD i podpromować).

Wszystkie szczegóły zainteresowani znajdą na stronie ESK 2016 poświęconej mikroGRANTOM.  

Zgłoś uwagę