Mieszkania i biura na Nadodrzu prawie gotowe

Po niespełna dwóch latach do końca zbliża się budowa mieszkań przy ulicy Kurkowej 14 we Wrocławiu. W sumie osiedle będzie się składać z 209 lokali. Budynek znajduje się nad samym brzegiem Odry. Dodatkowo na osiedlu powstanie promenada przy rzece.

 • Kurkowa14. Dubois 41.

  Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na Kurkową na początku 2015 roku (mat. promocyjne)

 • Kurkowa14. Dubois 41.

  Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na Kurkową na początku 2015 roku

 • Kurkowa14. Dubois 41.

  Obok mieszkań na Kurkowej 14 powstaje biurowiec przy Dubois 41 (mat. promocyjne)

 • Kurkowa14. Dubois 41.

  Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na Kurkową na początku 2015 roku


Obecnie teren wokół budynku jest już niemal gotowy i trwają ostatnie prace wykończeniowe, które równolegle odbywają się w częściach wspólnych i wewnątrz mieszkań. Rozpoczęły się też pierwsze odbiory mieszkań. Lokatorzy będą mogli wprowadzić się na początku 2015 roku.

– Sprzedaż Kurkowej 14 jest bardzo dynamiczna, zostało nam już mniej niż 20% wolnych mieszkań. W ofercie mamy jeszcze mieszkania dwu i trzypokojowe, zarówno od strony Odry jak i ulicy Kurkowej - zaznacza Agata Tomicka - Stisz, dyrektor sprzedaży na Kurkowej 14. Jednocześnie pracujemy nad projektem nowej inwestycji mieszkaniowej w obrębie Starego Miasta, wkrótce będziemy gotowi, żeby podać szczegóły – dodaje.

Kurkowa 14 to pierwsza inwestycja w Polsce zrealizowana przez francuskiego dewelopera  NACARAT.

Dubois 41

Tuż obok powstaje kolejna inwestycja. Dubois 41 będzie biurowcem klasy A. Projekt powstał zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM, co oznacza że zastosowane zostaną w nim nowoczesne technologie z zakresu ochrony środowiska, w tym oszczędzających energię i wodę. Budowa rozpoczęła się w marcu 2014 roku.

– Aktualnie zbliżamy się do finału prac związanych ze wzniesieniem konstrukcji głównej budynku, gdzie obecnie trwają prace zbrojarskie stropodachu. Równolegle prowadzone są roboty związane z wykonaniem izolacji garażu oraz prace elewacyjne – mówi Maciej Pałuba, Inżynier budowy z ramienia Inwestora. – Wewnątrz budynku w zaawansowanym stadium prowadzone są prace murarskie, instalacyjne- rozprowadzenie okablowania i urządzeń elektrycznych oraz teletechnicznych, a także montaż urządzeń instalacji sanitarnych. Naszym priorytetem na najbliższe tygodnie jest doprowadzenie do zamknięcia poszczególnych poziomów elewacji biurowca, co pozwoli na etapowe prowadzenie robót wykończeniowych podczas zimy – dodaje.

Jest również dostosowany do potrzeb firm z tzw. sektora Business Process Outsourcing - czyli tych, które zajmują się finansami, IT, księgowością i obsługą klienta dla międzynarodowych korporacji. Pierwszym najemcą biurowca jest firma Parker Hannifin, która wynajęła 30 % powierzchni budynku, w którym stworzy centrum usług księgowych. Do czerwca przyszłego roku pracę znajdzie tu 270 księgowych. Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami. Budowa zakończy się w czerwcu 2015 roku.

Zgłoś uwagę