Od Dnia Matki po Dzień Ojca – 26 maja startuje Miesiąc Rodziny

Na przełomie maja i czerwca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca do świętowania Miesiąca Rodziny. Z tej okazji przygotowano niemal 30 warsztatów, webinarów, wyzwań i gier dla całej rodziny. Wśród propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. 


Miesiąc Rodziny to cykliczny projekt, który co roku realizowany jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Jego celem jest wspólna radość z rodzinnego świętowania oraz zaproponowanie rodzinom wartościowych pomysłów na spędzenie czasu wolnego.

– Tradycyjnie Miesiąc Rodziny rozpocznie się w Dniu Matki (26.05), który płynnie przejdzie w obchody Dnia Dziecka (1.06), żeby zamknąć się w Dniu Ojca (23.06). Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy w obchody Miesiąca Rodziny włączyliśmy także Dzień Przyjaciela Rodziny. 9 czerwca obchodzony jest bowiem Dzień Przyjaciela. W ten sposób chcemy docenić dziadków, babcie, ciocie, wujków, sąsiadów, przyjaciół i znajomych – osoby, które są blisko, wspierają się i mogą na siebie liczyć – mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Miesiąc Rodziny hybrydowo

Podobnie jak w roku ubiegłym, Miesiąc Rodziny wypełniać będą wydarzenia online lub odbywające się hybrydowo. W tym drugim przypadku uczestnicy otrzymywać będą niezbędne akcesoria do udziału w warsztatach, a bezpośredni kontakt z prowadzącym będzie możliwy przez internet.
Wśród propozycji tegorocznego Miesiąca Rodziny warto wspomnieć o warsztatach z tworzenia ekokosmetyków dla mam, zabawach ruchowych dla dzieci, warsztatach tworzenia ogródków ziołowych dla seniorów i dzieci, warsztatach kulinarnych dla dzieci i dorosłych, w tym warsztatów kiszenia warzyw, warsztatach pierwszej pomocy. Harmonogram tych zajęć jest bogaty i z pewnością każdy wybierze wśród nich coś dla siebie.

W każdy z czterech weekendów Miesiąca Rodziny warto się będzie wybrać do wrocławskich parków, bowiem przygotowane w nich zostaną (w każdym tygodniu będzie to inny park) rodzinne gry terenowe. Jest to sposób na miłe spędzenie czasu wolnego z rodziną w plenerze.
Na stronie internetowej WCRS znajdują się – poukładane tematycznie – informacje o odbywających się wydarzeniach.

Miesiąc Rodziny 2021

Miesiąc Rodziny 2021

Warsztaty / Dla wszystkich
Termin od 26 maja 2021 do 28 maja 2021

Miejsce online

Zobacz


Zgłoś uwagę