Miesiąc Rodziny od 24 maja [WYDARZENIA]

Niemal 300 wydarzeń i blisko 1500 bezpłatnych miejsc warsztatowych przygotowanych specjalnie z myślą o rodzicach i dzieciach oraz cztery pikniki rodzinne na Wyspie Słodowej. Miesiąc Rodziny to kumulacja wydarzeń edukacyjnych, animacji i spotkań dla najmłodszych, starszych i najstarszych. 24 maja na Wyspie Słodowej rusza kolejna edycja wydarzenia. 


W niedzielę, 24 maja, piknikiem z okazji Dnia Matki na Wyspie Słodowej rozpocznie się Miesiąc Rodziny. Wśród atrakcji, znajdą się warsztaty kulinarne, aktorskie, zajęcia edukacyjne z robotyki, bodypainting oraz animacje dla najmłodszych. Powstanie również specjalne miasteczko informacyjne, w którym specjaliści udzielać będą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia.

Z okazji święta wszystkich mam wydzielona zostanie specjalna strefa dla kobiet, w której panie będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych, dietetycznych oraz zadbać o dobrą  formę, podczas zajęć zumby. W tym czasie ich pociechy będą mogły obejrzeć specjalne pokazy Bajkobusu: „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd” oraz „Szlakiem wrocławskich krasnali”.

Dodatkowo, na Wyspie Piaskowej powstanie rowerowe miasteczko, w którym prowadzone będą pokazy rowerów, wyścigi na trenażerach oraz drużynowe rozgrywki „bubble football”.

Plenerowe pikniki rodzinne na Wyspie Słodowej:

  • 24 maja (niedziela) g. 13.00-19.00, Dzień Matki
  • 31 maja (niedziela) g. 13.00-19.00, Dzień Dziecka
  • 7 czerwca (niedziela) g. 13.00-19.00, Dzień Dziadków
  • 21 czerwca (niedziela) g. 13.00-19.00, Dzień Ojca

W tym roku odbędą się również bezpłatne warsztaty w ramach akcji „Akademia Rodzinna”. Na chętnych czeka ponad 600 miejsc, a na zajęcia sportowe - ponad 800 - i to bezpłatnych. Tematyka zajęć obejmie tematy zdrowotne, psychoedukacyjne i wychowawcze – dzięki temu, uczestnicy dowiedzą się m.in., jak budować właściwe relacje z dzieckiem, poznają zasady zdrowego odżywiania i metody asertywnej komunikacji z dzieckiem. Będzie także można uczestniczyć w szkoleniach pierwszej pomocy oraz zajęciach logopedycznych.

Daty i miejsca poszczególnych wydarzeń w czasie trwania Miesiąca Rodziny – na które można się już zapisywać – znajdziecie tutaj.

Sprawdź też na Facebooku.

Miesiąc Rodziny organizowany jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
Imprezy potrwają do 21 czerwca. Wstęp wolny.

mic

Zgłoś uwagę