Miejskie stypendia dla studentów wyjeżdżających za granicę

Jeśli jesteś studentem wrocławskiej uczelni i zamierzasz wyjechać na semestr (lub dłużej) na studia za granicę, możesz dostać comiesięczne stypendium w wysokości 500 zł. Sprawdź, kto i na jakich zasadach może się postarać o takie dofinansowanie


Studencki Program Stypendialny firmuje Wrocławskie Centrum Akademickie, miejska instytucja pośrednicząca w kontaktach miasta i szkół wyższych.

Laureat stypendium otrzyma 500 zł co miesiąc (nie dłużej niż przez dziewięć miesięcy), które może wydać na utrzymanie za granicą.

Na III roku lub wyżej

Stypendia są przeznaczone dla osób, które dzisiaj uczą się we Wrocławiu na uczelni publicznej lub niepublicznej (ważne: w ramach studiów stacjonarnych) i są co najmniej na III roku (lub wyżej) lub na studiach magisterskich.

Kandydat na stypendystę musi przedstawić zaświadczenie, że ma prawo do studiowania za granicą, istotnym kryterium są także oceny z ostatniego semestru.

Zobacz Regulamin SPS dla Studentów wyjeżdżających na studia za granicę.

Aby starać się o stypendium na wyjazd w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 należy między 1 a 30 listopada zarejestrować się za pomocą aplikacji dostępnej na stronie: sps.cui.wroclaw.pl.

WCA/w

Zgłoś uwagę