XIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Na Wózkach Wrocław Cup 2015

XIII międzynarodowy turniej w tenisie na wózkach Wrocław Cup 2015 zakończył się podwójnym sukcesem reprezentantów Skandynawii. W całej imprezie wzieło udział 58 zawodników z całego świata. Mecze były rozgrywane w Centrum Tenisowym REDECO przy Hallera.

  • To największa impreza tego typu w Europie. Wezmą w niej udział czołowi gracze na wózkach z całego świata

  • Podczas konferencji zapowiadającej imprezę, można było wypróbować swoich sił z zawodnikami na wózkach

  • Podczas konferencji zapowiadającej imprezę, można było wypróbować swoich sił z zawodnikami na wózkach

  • Podczas konferencji zapowiadającej imprezę, można było wypróbować swoich sił z zawodnikami na wózkach


W sobotnim finale Stefan Olsson pokonał Australijczyka Adama Kellermana.

To największa impreza tego typu w Europie. Wzieli w niej udział czołowi gracze na wózkach z całego świata.  Te zawody pokazują, że niepełnosprawność nie zamyka drogi do sportowej kariery. Rywalizacja toczyć się będzie pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Do stolicy Dolnego Śląska, na zaproszenie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych „Aktywni” Wrocław – organizatora turnieju, przyjedzie blisko 60 zawodników z czołówki światowego tenisa. Rekordowa pula nagród wynosi 15 tysięcy euro. Głównym sponsorem turnieju jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

W trzecim dniu XIII Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach Wrocław CUP 2015 na kortach REDECO, doszło do niespodzianki. W grze półfinałowej gry singlowej kobiet rozstawiona z numer 1, dziewiąta na liście światowej ITF, Katharina KRUGER (Niemcy) przegrała z Ludmiłą BUBNOVĄ 4/6, 4/6 i to Rosjanka jutro zagra o zwycięstwo w XIII WROCŁAW CUP z Holenderką Diede DE GROOT. DE GROOT w półfinale wygrała z Viktorią LVOVA (Rosja) 6/3, 6/3.

Najciekawszym czwartkowym meczem był jeden z półfinałów gry podwójnej mężczyzn, w którym zmierzyli się Szwedzi, mistrzowie Paraolimpiady Londyn 2012 -  Stefan OLSSON/ Peter WIKSTROM  z  wyżej notowaną w rankingach parą: Adam KELLERMAN (Australia)/ Ricky MOLIER (Holandia). Po zaciętej trwającej prawie trzy godzinie walce, górą byli Szwedzi, którzy po przegranym pierwszym secie 3/6, wygrali drugi set 6/2. W rozstrzygającym super tie-breaku OLSSON/ WIKSTROM długo „męczyli się” by przy wyniku 10/9 wygrać decydującą piłkę. To oni będą przeciwnikami rozstawionej we Wrocławiu pary  numer 1: Frederic CATANEO (Francja)/ Martin LEGNER (Austria). Francuz z Austriakiem wyeliminowali w półfinale Polaków: Kamila FABISIAKA i Tadeusza Kruszelnickiego.

W Turnieju Integracyjnym zmierzyli się Jan Wakulanów, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Tenisa i Maciej Zieliński, legenda polskiej koszykówki i Ambasador Turnieju Wrocław CUP 2015 z parą Szwedów – mistrzów Igrzysk Paralolimpijskich w deblu. Mimo świetnych serwów i wielu wysiłków wrocławskiej pary – tie break wygrali Stefan Olsson i Peter Wikstrom.

Finał gry deblowej XIII WROCŁAW CUP w piątek 03 lipca o godz.15.00

Wcześniej o godz. 10.00 półfinały prestiżowych gier singla męskiego: Stefan OLSSON (Szwecja) – Frederic CATANEO (Francja) i Peter WIKSTROM (Szwecja) – Adam KELLERMAN (Australia)

W piątek zapadną także rozstrzygnięcia w pozostałych grach, poza grą singlową mężczyzn. Ten niezwykle emocjonujący finał zostanie rozegrany w sobotę 04 lipca o godz.11.00

Finały gier singla XIII Wrocław CUP sobota 04 lipca, godz.: 11:00

Wszystkich sympatyków tenisa zaprasza klub AKTYWNI Wrocław na korty REDECO przy ul. Hallera.

Sponsorzy: Kogeneracja S.A., miasto Wrocław, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoś uwagę