Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów teraz we Wrocławiu

Po trzydziestu latach funkcjonowania w Niepokalanowie, Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów przenosi się do Wrocławia. W tym roku filmy festiwal będzie odbywał się w formule przeglądu. Potrwa od 14 do 22 października.


Organizatorami MKFF są klasztor franciszkanów w Niepokalanowie oraz fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia.

Festiwal odbywa się w tym roku pod hasłem „Kultura Miłosierdzia”. – Jest to z jednej strony nawiązanie do Wrocławia i Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a z drugiej do obchodzonego w tym roku w Kościele Roku Miłosierdzia – mówi ks. Piotr Wiśniowski, rzecznik festiwalu.

Wstęp na wszystkie filmy jest wolny, jednak warto zarezerwować sobie miejsce, pisząc na adres e-mailowy: biuro@mkff.pl

Pierwszym filmem pokazywanym na festiwalu będzie „Życie za życie: Maksymilian Kolbe” w reż. Krzysztofa Zanussiego. – To oczywiste nawiązanie do Niepokalanowa, skąd festiwal bierze swój początek. Maksymilian znany jest głównie z ofiary, jaką złożył ze swego życia, ale to był również wielki pasjonat nowych mediów w dziele ewangelizacji, działający z niezwykłym rozmachem. Czasopisma, drukarnie, rozgłośnie radiowe… to dzieła, które zostawił nie tylko w Polsce – zaznacza ks. Piotr Wiśniowski.

Poza projekcjami filmowymi będzie można spotkać się także z zaproszonymi gośćmi. – Wśród tych gości warto wspomnieć takie postacie, jak Krzysztof Zanussi, Michał Lorenc, Patrycja Hurlak, ks. Jerzy Rasiak czy Lech Dokowicz. Podczas festiwalu będzie można się z nimi spotkać i porozmawiać na temat ich twórczości – mówi Piotr Pietrus, prezes fundacji Vide et Crede.

Podczas MKFF nie ma w tym roku części konkursowej. Odbędzie się jednak w ramach festiwalu Konkurs Młodych. Do 11 października można zgłaszać filmy. – Podczas gali kończącej festiwal będą wręczone nagroda specjalna i honorowa. Będą to statuetki św. Maksymiliana, natomiast laurem w Konkursie Młodych jest statuetka św. Jana Bosco. To historyczny moment spotkania tych wielkich świętych – zaznacza o. Jacek Staszewski, franciszkanin z Niepokalanowa.

Wszystkie projekcje będą w DCF przy ul. Piłsudskiego. Jak zapowiadają organizatorzy, MKFF na dłużej zagości we Wrocławiu. Program znajdziesz na go.wroclaw:

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmowy Niepokalanów we Wrocławiu

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmowy Niepokalanów we Wrocławiu

Różne / Inne / Fabularny / Dla wszystkich
Termin od 14 października 2016 do 22 października 2016

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz
Zgłoś uwagę