Międzynarodowy Festiwal Literatury „Apostrof” od 14 maja

Spotkania ze znanymi pisarzami to pomysł na festiwal „Apostrof”, którego wrocławska edycja od 14-19 maja w Empiku i Mediatece. Zorganizowana przez Empik impreza jest dedykowana czytelnikom kupującym książki, a z myślą o nich zaproszono prawdziwe gwiazdy polskiej literatury, by wymienić tylko Olgę Tokarczuk i Dorotę Masłowską. 


Międzynarodowy Festiwal Literatury „Apostrof” odbywa się w siedmiu polskich miastach, a wspólnym mianownikiem są spotkania z autorami, na które czytelnicy zawsze czekają.

Wyczekiwana Tokarczuk, nowa Masłowska

Maj, miesiąc targów książki w Warszawie, także we Wrocławiu będzie obfitował w ciekawe literackie propozycje. Premiera nowego tomu Olgi Tokarczuk „Opowiadania bizarne”, jaki ukazał się nakładem Wydawnictwa Literackiego to jedno z ważniejszych i wyczekiwanych wydarzeń. Zwłaszcza że pod koniec maja okaże się, czy powieść „Bieguni” polskiej pisarki (w tłumaczeniu Jennifer Croft) wywalczy Nagrodę Bookera (na razie tom jest na krótkiej liście finalistów). Olga Tokarczuk spotka się z czytelnikami 14 maja o 20.00 w Empiku Renoma.

Podczas festiwalu można też spotkać się z Dorotą Masłowską. Niegdyś enfant terrible polskiej literatury (za sprawą „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”), dziś okrzepła, ale wciąż lubi sprowokować dyskusje. W ubiegłym roku ukazał się jej zbiór felietonów „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, a teraz powieść „Inni ludzie”, którą Przemysław Czapliński określa w „Gazecie Wyborczej” mianem raperskiego musicalu, trochę ulicznej ballady, prawie gotowego spektaklu teatralnego. Spotkanie z Dorotą Masłowską 19 maja o 16.00 w Mediatece.

 

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Spotkania z autorami
Termin od 14 maja 2018 do 19 maja 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Reportażyści w natarciu

Jacek Hugo-Bader i Magdalena Grzebałkowska zdobyli już sobie rzeszę fanów. Hugo-Bader swoimi książkami o podróżach na rubieże Rosji, a Grzebałkowska zwłaszcza poruszającą książką o rodzinie Beksińskich.

Tym razem poznamy nowości dwojga autorów. Jacek Hugo-Bader przygotował tom „Audyt”, w którym powrócił do bohaterów swoich reportaży sprzed lat przekonując się niejednokrotnie, że życie napisało jeszcze ludziom dalsze intrygujące scenariusze (spotkanie 15 maja o 18.00 w Empiku Renoma). Magdalena Grzebałkowska z kolei napisała „Komeda. Osobiste życie jazzu, nie tylko o słynnym pianiście i kompozytorze Krzysztofie Komedzie, ale i całym pokoleniu magicznie zarażonych jazzem (spotkanie 14 maja o 18.00 w Empiku Renoma).

Profesor Bralczyk z małżonką i polska królowa kryminału

Jedną z gwiazd Apostrofu będzie też profesor Jerzy Bralczyk i jego żona Lucyna Kirwil, którzy promują książkę „Pokochawszy. O miłości w języku” (spotkanie 17 maja o 20.00). Natomiast niekwestionowana królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda spotka się z fanami 18 maja o 18.00 w Empiku Renoma i opowie o najnowszej książce „Czerwony Pająk”.Zgłoś uwagę