Konkurs literacki na opowiadanie w klimacie szekspirowskim

Wszyscy chętni literaci – do piór. Z okazji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 (już ósmy raz z rzędu) można wziąć udział w konkursie literackim. Warunek? Trzeba napisać opowiadanie kryminalne bądź sensacyjne albo jego szkic, które powinno być związane z Wrocławiem i mieć silnie zaznaczony wątek szekspirowski. A wszystko z okazji 400. rocznicy śmierci wielkiego angielskiego dramaturga.


Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 31 marca (formularz tutaj), a w nagrodę uczestnicy (maksymalnie 24 osoby wybrane przez jury z Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Miasta) będą mogli skorzystać z Kryminalnych Warsztatów Literackich (31 maja-4 czerwca), które poprowadzi troje znanych polskich autorów powieści kryminalnych – Mariusz Czubaj, Marta Mizuro i Marcin Wroński. Podczas zajęć w trzech grupach początkujący pisarze będą pracować z uznanymi twórcami nad przygotowaniem ich tekstów w taki sposób, by można było je potem opublikować. Dla zwycięzców będą też wykłady poświęcone tematyce kryminałów. W poprzednich latach prowadzili je specjaliści z różnych dziedzin, m.in. filozof prof. Zbigniew Mikołejko, krytyk literacki Jan Gondowicz, czy reżyser Borys Lankosz. Nazwiska tegorocznych panelistów poznamy wkrótce.

To nie wszystko! Jest szansa, że prace nagrodzonych autorów trafią do specjalnego zbioru (dotychczas ukazały się już dwa podobne) z warsztatów. Dla wielu młodych literatów może być to nie tylko zachęta do dalszej pracy, ale początek nowej drogi artystycznej. Warto przypomnieć, że Kryminalne Warsztaty Literackie były trampoliną do kariery m.in. dla Marty Guzowskiej (w międzyczasie zdążyła już otrzymać Nagrodę Wielkiego Kalibru), Joanny Marat (ukazał się jej kryminał „Monogram”), czy Anny Trojan (napisała „Jak makiem zasiał”).      

Nazwiska autorów opowiadań, którzy wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich poznamy do 29 kwietnia.

Zgłoś uwagę