Miasteczko portowe Uraz

W niewielkim Urazie, 20 kilometrów od Wrocławia, w sposób doskonały wykorzystują bliskość Odry. Miasteczko portowe to świetne miejsce dla rekreacji i aktywnego odpoczynku nad wodą.

  • Wokół Urazu rozciągają się wspaniałe widoki, fot. Janusz Krzeszowski

    Wokół Urazu rozciągają się wspaniałe widoki, fot. Janusz Krzeszowski

  • Okolice Urazu to dobre miejsce na wypoczynek nad wodą, fot. Janusz Krzeszowski

    Okolice Urazu to dobre miejsce na wypoczynek nad wodą, fot. Janusz Krzeszowski


W porcie w Urazie można wypożyczyć kajak. Jednak najlepiej je zarezerwować. W ciepłą, lipcową niedzielę rano w Urazie pojawiła się ekipa wrocławian, którzy wynajęli 10 kajaków. – Popłynęli do Lubiąża – mówi pracownik portu.
Z Urazu to prawie 40 km leniwie płynącą Odrą, co zajmuje cały dzień. Mija się m.in. Brzeg Dolny i Malczyce, do podziwiania jest nie tylko natura, ale i zabytki, ruiny bunkrów, pałaców, obiektów przemysłowych.
W Urazie do wynajęcia są również łodzie żaglowe i motorowe, rowery wodne, łodzie wiosłowe oraz sprzęt do windsurfingu i narciarstwa wodnego.
Miasteczko portowe jest popularnym miejscem wśród motorowodniaków i wędkarzy, którzy ściągają do Urazu swoje prywatne łodzie. W porcie jest 100 stanowisk dla różnych typów łodzi, slip i keja z dostępem do energii elektrycznej i wody.

Piracki żaglowiec

W miasteczku w Urazie pomyślano także o mniej aktywnych gościach. Z portu w 15 minut można przepłynąć promem na drugą stronę Odry. W Prężycach nad nadodrzańskim zalewem, dawną kopalnią żwiru, jest kameralna, urokliwa plaża oraz kąpielisko.
W samym porcie także można spędzić czas wolny. Na miejsce działa tawerna oraz grill. Na miejscu często odbywają się koncerty, zabawy plenerowe z muzyką na żywo, a w weekendy dyskoteki. Nie zapomniano o najmłodszych. Dzieci z daleka uważnie przyglądają się sylwetkom piratów na żaglowcu, który jest głównym elementem placu zabaw. Najpierw oswajają się z groźnie wyglądającym marynarzem, abordaż na jednomasztowiec jest rozłożony w czasie.
Goście mają szansę zatrzymać się w Urazie na dłużej. Na miejscu do wynajęcia są pokoje i domki. Pokój jednoosobowy ze śniadaniem kosztuje 99 zł za dobę, za sześcioosobowy domek z okien, którego można podziwiać Odrę, zapłacimy 360 zł.Zgłoś uwagę