Brodka, Podsiadło i Dzień Otwarty w Hali Stulecia

Bokka, Brodka, Dawid Podsiadło, Illusion + L.U.C, Pink Freud i SMOLIK, to tylko część gwiazd, które wystąpią w ramach Męskiego Grania we wrocławskiej Hali Stulecia. Koncert już w najbliższą sobotę. W związku z nim w najbliższy weekend zmianie ulegnie program Lata na Pergoli.  

  • W związku z koncertem Męskie Granie 2014, dostęp do Pergoli przy Hali Stulecia będzie ograniczony.


Męskie Granie to scena, na której łączą się odmienne brzmienia i osobowości. W projekcie biorą udział najbardziej utalentowani i bezkompromisowi polscy artyści, udowadniający, że rodzima sztuka jest niezwykle różnorodna. Dzięki nim trasa wciąż ewoluuje, a każda edycja różni się od poprzedniej.

Usłyszymy, zobaczymy

W tym roku przed wrocławską publicznością staną m.in. Bokka,  BRODKA, Dawid Podsiadło, Illusion, Pink Freud, SMOLIK. Na scenie pojawi się także Męskie Granie Orkiestra – zespół utworzony specjalnie na Męskie Granie 2014 w składzie: SMOLIK, BRODKA, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotrek EMADE Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof ZALEF Zalewski, Michał FOX Król, Miłosz Pękala oraz Łukasz Korybalski.

W związku z koncertem w sobotę wejście na Pergolę przy Hali Stulecia, będzie możliwe tylko za okazaniem biletu wstępu na koncert. Pozostali będą mogli skorzystać ze specjalnego Dnia Otwartego, który w tym dniu organizowany jest w Hali Stulecia.

Piątek i sobota inaczej

W piątek, 22 sierpnia, fani kina plenerowego będą musieli wybrać inną filmową miejscówkę. Letnie kino na pergoli w tym dniu bowiem się nie odbędzie. Warto pamiętać również, że specjalny pokaz Fontanny Multimedialnej będzie można oglądać z tarasu widokowego oraz terenów zielonych Pergoli – plac pomiędzy budynkiem Wrocławskiego Centrum Kongresowego i Fontanną Multimedialną będzie zamknięty dla zwiedzających.

W sobotę, 23 sierpnia, w dniu koncertu nie odbędą się natomiast pokazy Fontanny Multimedialnej. Będzie można za to wziąć udział w Specjalnym Dniu Otwartym Hali Stulecia. Od 10.00 do 19.00 za darmo będzie można wejść do Hali wejściem głównym (A) oraz wejściem bocznym (B). Specjalnie dla zwiedzających w tym czasie udostępnione zostaną również trybuny A1 i C1. Ponadto tego dnia będzie można skorzystać ze specjalnej oferty Centrum Poznawczego i razem z przewodnikiem wybrać się na zwiedzanie wystawy multimedialnej, budynku Hali Stulecia oraz terenów WUWA.

Plan spacerów z przewodnikiem:

  • 12:00-13:30 Hala Stulecia
  • 13:00-14:30 osiedle WUWA
  • 14:00-15:30 Hala Stulecia
  • 15:00-16:30 osiedle WUWA
  • 16:00-17:30 Hala Stulecia

Osiedle WUWA

Wzorcowe osiedle WUWA powstało w ramach wystawy „Mieszkanie i Miejsce Pracy” otwartej w 1929 roku. Zapraszamy na spacer połączony z opowieścią o idei tego niezwykłego zespołu budynków.

Hala Stulecia

O czym marzył Max Berg projektując Halę Stulecia? Skąd czerpał inspiracje? Jak chciał zmienić Wrocław? Spacer kuluarami i zakamarkami Hali Stulecia przybliży niezwykłe rozwiązania i pomysły, zrealizowane przez Berga we wrocławskiej katedrze demokracji.

Bilety w cenie 5 zł od osoby będą do nabycia na miejscu w kasie biletowej. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

ulaj

Zgłoś uwagę