Betard Sparta powalczy z Fogo Unią Leszno

W spotkaniu siódmej kolejki żużlowej PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmie w sobotę, 28 maja, Fogo Unię Leszno. Początek meczu o godzinie 17.00.

 


Wrocławianie dopiero po raz drugi w tym sezonie zaprezentują się na „domowym” stadionie w Poznaniu. Po wysokiej porażce w poprzedniej kolejce w Toruniu trener Piotr Baron postanowił dokonać kilku zmian w składzie swojej drużyny. Wracający po kontuzji śródręcza Vaclav Milik pojedzie w roli lidera pary z juniorem. Dodatkowo zmienił się układ dwóch duetów – Tomasz Jędrzejak został przesunięty do pary z Maciejem Janowskim, a Tai Woffinden pojedzie z Szymonem Wożniakiem. Te roszady spowodowane były głównie źle układającą się współpracą na linii Jędrzejak – Woźniak.

Z kolei „Byki” z Leszna po raz kolejny zmuszone będą do rywalizacji bez Emila Sajfutdinowa w swoim składzie. Kibice i działacze liczą też na jak najszybsze przebudzenie się Petera Kildemanda pozyskanego przed sezonem ze Stali Gorzów. Jak dotychczas, ciągle narzeka na problemy sprzętowe, przez co nie może pokazać pełni swoich umiejętności.

Obie drużyny przystąpią do meczu niezwykle zmotywowane, ponieważ zarówno Sparta, jak i Unia potrzebują punktów. Zawodnicy Barona dodatkowo będą chcieli zmazać niekorzystne wrażenie, jakie pozostawili po sobie na torze w Toruniu. Unia chce podbudować swoją formę przed czekających ich trudnym pojedynku za tydzień w Gorzowie z faworyzowaną Stalą.

Składy:

Betard Sparta: 9. Woffinden, 10. Woźniak, 11. Janowski, 12. Jędrzejak, 13. Milik, 15. Drabik, 16. Dróżdż.

FOGO Unia: 1. Pio. Pawlicki, 2. Musielak, 3. Pedersen, 4. Kildemand, 5. Zengota, 6. D. Kaczmarek, 7. Smektała.

Sobotnie starcie to także rewanż za wielki finał poprzedniego sezonu, gdzie w dwumeczu decydującym o mistrzostwie lepsi minimalnie okazali się żużlowcy z Leszna (49:41 i 45:45)
Transmisja o godzinie 1700 na kanale Sport.

Zgłoś uwagę