High Five – maskotka mistrzostw Europy w piłce ręcznej

High Five – tak będzie się nazywała oficjalna maskotka mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które w styczniu 2016 r. odbędą się w Polsce. We Wrocławiu rozegranych zostanie szesnaście lub siedemnaście spotkań.

  • Maskotka mistrzostw Europy w piłce ręcznej

    High Five – to oficjalna nazwa maskotki mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w Polsce / fot. eurohandballpoland2016.pl


Imię zostało wybrane przez internautów w trwającym od połowy lutego konkursie. Do ścisłego finału trafiło pięć propozycji - Grabek, Goldłapek, Handbalek, Handboy oraz właśnie High Five.

Zgodnie z regulaminem konkursu pierwsza osoba, która zgłosiła zwycięską nazwę w nagrodę otrzymała podwójne zaproszenie na mecz otwarcia EHF EURO 2016 w Krakowie.

High Five to międzynarodowy gest, często kojarzony ze sportem, który oznacza symboliczne „przybicie piątki”, traktowany również jako powitanie czy podziękowanie. Podczas prezentacji drużyn przed meczem zawodnicy jednego zespołu wymieniają „High Fives” między sobą, a po zakończeniu spotkania „przybijają piątki” z rywalami, dziękując im za grę.

Kilkanaście spotkań we Wrocławiu

W trakcie przyszłorocznych mistrzostw Europy we Wrocławiu rozegranych zostanie 6 spotkań w rundzie wstępnej, 9 w rundzie głównej oraz mecz o piąte miejsce i prawdopodobnie o siódme. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali Stulecia, na trybunach której będzie mogło zasiąść ok. 6,5 tys. widzów.

W czerwcu odbędzie się losowanie grup finałowych, a jesienią zaprezentowane zostanie trofeum mistrzostw. Natomiast w grudniu we Wrocławiu zorganizowany zostanie towarzyski turniej piłki ręcznej, w którym wystąpią cztery reprezentacje w tym Polska.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozegrane zostaną w czterech miastach – Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Mecz otwarcia mistrzostw odbędzie się 15 stycznia 2016 r., a finał zaplanowano na 31 stycznia 2016 r. w Krakowie.

Zgłoś uwagę