Mariusz Kiljan cieszy się, że będzie zabijał… [WIDEO]

Pierwszy raz o tym, że grupa młodych filmowców wpadała na pomysł nakręcenia filmowej etiudy, opartej na popularnej powieści kryminalnej Marka Krajewskiego pt. „Dżuma w Breslau”, pisaliśmy niespełna trzy miesiące temu. Całkiem niedawno zaś o tym, jak każdy może zostać producentem tego dzieła. Dzisiaj wiadomo, że projekt powinien wypalić!

  • Mariusz Kiljan

    Mariusz Kiljan w pracy (fot. www.facebook.com/breslauwmroku)


Znalazły się bowiem 133 osoby, które postanowiły wesprzeć młodych twórców w zbiórce 13 tys. złotych na realizację tego filmu, zorganizowanej na polakpotrafi.pl, potrzebnych do sfinansowania m.in. wymagającej scenografii, odtwarzającej lata 20. ub. wieku, efektów specjalnych na planie czy wynajmu profesjonalnego sprzętu zdjęciowego. Pieniędzy wpłynęło nawet więcej – ponad 17 tys. zł, co oznacza, że projekt pod wodzą reżysera i autora zdjęć, wrocławianina, Macieja Kochajewskiego, został ufundowany.

Od początku gorącym orędownikiem przedsięwzięcia jest, także mocno związany z naszym miastem, Mariusz Kiljan, który w etiudzie pt. „Breslau w Mroku” ukaże oblicze prawdziwej ludzkiej bestiii... 

 

MaWi, wideo: Oktawian Sebastian

Zgłoś uwagę