Nowa powieść Marka Krajewskiego

Autor kryminałów z dawnym Wrocławiem w tle właśnie ogłosił, że zakończył pracę nad swoją nową powieścią. Nie zdradził jeszcze tytułu ani fabuły swojej książki. „Milczę jak grób” – napisał.

  • Marek Krajewski ogłasza, że zakończył pracę nad najnowszą powieścią fot. www.facebook.com

    Marek Krajewski ogłasza, że zakończył pracę nad najnowszą powieścią fot. www.facebook.com


Na tę informację zamieszczoną na facebooku zareagowało ponad dwa tysiące fanów. Najnowsza książka Krajewskiego będzie mieć premierę 14 września i ukaże się w wersji papierowej i elektronicznej. Wyda ją wydawnictwo Znak.

Uczestnicy festiwalu „Literacki Sopot” będą mieć możliwość poznania tematyki książki, bo 20 sierpnia Marek Krajewski zdradzi o czym ona traktuje i ujawni jej tytuł. Na razie okładkę tomu możemy zobaczyć (ale bez tytułu) na fanpage’u autora. Jest na niej Hala Stulecia i dwie męskie postaci w trenczach.

Szczegóły na temat powieści Marek Krajewski ujawni także w rozmowie w radiu. Jej fragmenty będzie można usłyszeć w III programie Polskiego Radia. Odpowiednie linki zamieści na swoim fanpage’u na Facebooku.

Marek Krajewski – wrocławski pisarz i filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Zgłoś uwagę