Mapa komunikacji pojawi się na przystankach

Będą też ulotki i plakaty

  • Schemat komunikacji miejskiej pojawi się na przystankach.

    Schemat komunikacji miejskiej pojawi się na przystankach. zdjęcie ilustracyjne.


Niedawno pisaliśmy, że na stronie www.wroclaw.pl pojawił się nowy schemat komunikacji miejskiej wspólny dla tramwajów i autobusów. Zrobili go urzędnicy z Wydziału Transportu. Oprócz linii autobusowych i tramwajowych można na nim zobaczyć wypożyczalnię rowerów miejskich czy dworce PKP. Mapa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem internautów. Tylko pierwszego dnia po publikacji miała ponad 2500 odsłon.
Już wiemy, że taki schemat pojawi się także w formie naklejek na przystankach tramwajowych i autobusowych, ale to nie wszystko.
  – Realizujemy obecnie zadanie związane z działaniami informacyjnymi i promocyjnymi, które dotyczą projektu Zintegrowanego Systemu Transportu Szynowego Etap I (w skrócie nazywanym: Tramwaj Plus). Jest to obowiązek każdego beneficjenta i w ramach tych prac zleciliśmy do wykonania m.in. plakaty informacyjne, ulotki i schematy komunikacji miejskiej – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, kierownik projektu ZSTS.
Co konkretnie zostanie zrobione? Przede wszystkim na 33 przystankach Tramwaju Plus w gablotach pojawią się schematy komunikacji wraz z informacją o projekcie, w formie dużego plakatu. Do tego dojdzie 50 schematów w formacie B1 do umieszczenia np. w budynkach urzędowych lub innych, często odwiedzanych przez pasażerów miejscach. Ostateczna decyzja, gdzie się pojawią, należy do Wydziału Transportu.
Co bardzo istotne, w ramach projektu wykonawca wydrukuje też 800 map w formie naklejek, które WTR wykorzysta i rozwiesi na wszystkich wiatach przystankowych we Wrocławiu.  – To świetny pomysł i dobrze, że ktoś o tym pomyślał. Nawet gdy wszystko mamy już w komórkach, na pewno wielu osobom przyda się schemat papierowy w planowaniu podróży – mówi zapytany o zdanie Mariusz Janecki, student z Wrocławia.
Poza informacjami w urzędach i na przystankach urzędnicy wydrukują także 15 000 ulotek formatu A3, które po złożeniu idealnie zmieszczą się do torby czy plecaka. Na nich z jednej strony pojawi się schemat komunikacji, z drugiej treść informacyjna dotycząca projektu Tramwaju Plus.
Obecnie trwają uzgodnienia ostatecznej wersji szaty graficznej mapek i ulotek. Do końca miesiąca materiały zostaną wydrukowane i pierwsze schematy trafią na przystanki Tramwaju Plus. Reszta będzie sukcesywnie rozklejana do końca roku przez firmę, której Wydział Transportu zleci to zadanie.

kajZgłoś uwagę