Mañana ma 10 lat! [WIDEO]

Imprezę z okazji 10. urodzin popularnego klubu Mañana (ul. św. Mikołaja 8) zaplanowano na pierwszy weekend października. Świętowanie rozpocznie się spektaklem Teatru AdSpectatores, a zakończy pokazem mody i urodzinowym bankietem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

  • maniana


Żeby poinformować wszystkich bywalców i wielbicieli klubu o programie jubileuszowych obchodów, właściciel Mañany Jacek Lizurej zorganizował nawet konferencję prasową. Jej gośćmi specjalnym byli Krzysztof Skiba, wokalista zespołu Big Cyc, który ma szczególny sentyment do Wrocławia, a jego zespół z Mañaną przyjaźni się od lat, oraz Małgorzata Rakowska – autorka wystawy fotografii pn. „Rejony kobiety ubranej”, której wernisaż odbył się w Galerii Jadalnia.

Przy okazji Krzysztof Skiba zareklamował swoją nową książkę pt. „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia”, w której opowiada o happeningach antysystemowych w czasach PRL-u, kiedy to zbuntowana młodzież, chcąc wykiwać służby porządkowe, przebierała się za krasnoludki.

Mañana powstała 4 października 2004 r. i szczególnie zaznaczyła się na klubowej mapie Wrocławia. Jak bardzo i czym tak naprawdę jest dla jej bywalców, wyjaśnił nam także Krzysiek Skiba, który poprowadzi trzydniową imprezę urodzinową:


Dla posiadaczy zaproszeń na trzydniową imprezę urodzinową klubu  wstęp wolny (zaproszenie można otrzymać od załogi Mañany i zaprzyjaźnionych lokali: ilGusto, Nagiego Kamerdynera i Tapas baru), dla pozostałych bilet w cenie 20 złotych (bilety do nabycia wyłącznie w klubie). A w programie:

 

  • Spektakle Teatru AdSpectatores – Silent Disco i Per Formacja. Liczba miejsc na "Silent Disco" jest ograniczona  60 widzów (spektakl w słuchawkach), dlatego trzeba wcześniej na stronie Ad Spectatores nabyć bilet w cenie 10 złotych, który należy zachować i po spektaklu można jego równowartość wykorzystać w barze w Mañanie – 2.10 (czwartek), godz. 20.00. O godz. 21.00 ruszy kolejny spektakl "Per Formacja" (wstęp wolny).
  • Występ L.U.C-amuzyka, tekściarza, performera, rapera, beatboksera i producenta muzycznego, a także reżysera teledysków. To także założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny, oraz premiera kalendarza „Twarze Mañany” – przez ostatnich kilka miesięcy powstało kilkaset zdjęć bywalców lokalu, które po obróbce graficznej przybrały formę policyjnej kartoteki z lat 20. ubiegłego stulecia. Z nich zaś powstał kalendarz na rok 2015, którzy wszyscy przybyli tego dnia do Mañany otrzymają w prezencie. Będą także inne urodzinowe gadżety: okolicznościowa ekotorba i płyta z przebojami Mañany autorstwa Dj Bediego – rezydenta klubu od dnia jego powstania  3.10 (piątek), godz. 20.00.
  • Pokaz mody i bankiet urodzinowy – 4.10 (sobota), godz. 20.00
    Pokaz mody FunFashion No. 3, który poprowadzi Krzysztof Skiba, z kolekcjami polskich projektantów: LeBlakk, Made by Fu-Ku, Gavel, MOBO oraz Beata Fertała-Harlender wraz ze studentami wrocławskiej uczelni WSH. A potem… bankietowe sto lat!

MaWi

wideo: Oktawian Sebastian

Zgłoś uwagę