Wielkie malowanie oznakowania drogowego na ulicach Wrocławia

Na wrocławskich ulicach ruszyło odświeżanie oznakowania poziomego. Drogowcy malują linie oddzielające miejsca parkingowe i koperty dla niepełnosprawnych. Potem na liście będą trasy rowerowe i przejścia dla pieszych.

  • Drogowcy rozpoczęli odnawianie znaków poziomych


Przetarg na utrzymywanie bieżące oznakowania poziomego na ulicach Wrocławia na najbliższe dwa lata wygrało konsorcjum firm: Zaberd, Eletrotim i Rotomat. Oznakowanie ma być odnawiane w technologii cienkowarstwowej i grubowarstwowej. Prace objęte są kilkumiesięczną gwarancją wykonawcy.

Na pierwszy ogień poszły znaki i linie w strefie parkowania oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych. Drogowcy pojawili się w ścisłym centrum Wrocławia, wykonali malowanie m.in. na pl. Nankiera, pl. Solnym, na ul. Kiełbaśniczej i ul. św. Mikołaja.

Na czas niezbędny do wykonania prac na oznakowanych odcinkach obowiązuje całkowity zakaz parkowania:

  • Dobra – 25 kwietnia (czwartek)
  • Kiełbaśnicza (strona zachodnia) – 26 kwietnia (piątek)

Równocześnie trwa odnawianie oznakowania tras rowerowych. Na razie robotnicy pojawili się m.in. wzdłuż ul. Zachodniej. Kolejne lokalizację są na bieżąco wyznaczane.

– Następne na liście jest odnawianie przejść dla pieszych oraz głównych ciągów drogowych w mieście. Te ostatnie prace zwykle prowadzimy w wakacje, drogowcy wykonują je nocą – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Bieżące utrzymanie oznakowania poziomego do wiosny 2021 roku będzie kosztowało około 3,3 mln zł.Zgłoś uwagę