„Mali Wspaniali” – program aktywizacji sportowej najmłodszych

Promocja aktywności fizycznej i nawyków związanych ze zdrowym trybem życia, w tym także racjonalnego odżywiania, to główne cele programu „Mali Wspaniali”, który we wtorek wystartował we Wrocławiu. Projekt przygotowany przez Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017 wspiera m.in. ambasadorka TWG 2017 Anna Lewandowska.

  • „Mali Wspaniali” to program aktywizacji sportowej najmłodszych

    „Mali Wspaniali” to program aktywizacji sportowej najmłodszych

  • „Mali Wspaniali” to program aktywizacji sportowej najmłodszych

  • Anna Lewandowska

    „Mali Wspaniali” to program aktywizacji sportowej najmłodszych

  • Anna Lewandowska

    „Mali Wspaniali” to program aktywizacji sportowej najmłodszych


W akcji weźmie udział ponad 1000 dzieci w wieku 5-6 lat z dwudziestu wrocławskich przedszkoli, które od listopada 2014 r. do czerwca 2015 r. będą uczestniczyły w zajęciach sportowych, uwzględniającch elementy sztuk walki. Zajęcia poprowadzą specjalnie przeszkoleni studenci z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Podsumowanie programu przeprowadzi Akademia Wychowania Fizycznego, która przygotuje raport dotyczący sprawności fizycznej dzieci biorących udział w zajęciach.

Aktywizacja wrocławian

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił, że 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 mają służyć przede wszystkim aktywizacji wrocławian, także tych najmłodszych.

– W Polsce zmienia się tryb życia. Coraz więcej osób chce aktywnie żyć  i to pokazuje nam kierunek, w którym powinniśmy podążać. Jednocześnie wśród najmłodszych szerzy się plaga otyłości i temu musimy się przeciwstawić. Tego typu programy pomagają nam pokazać dobre wzorce i propagować zdrowe zachowania – mówił prezydent.

Projekt „Mali Wspaniali” to program pilotażowy, ale jeśli jego efekty okażą się pozytywne, to wówczas zostanie on najprawdopodobniej rozszerzony na cały kraj. – Taką obietnicę otrzymaliśmy od ministra sportu. Chcemy, żeby cześć zajęć poprowadziła nowa ambasadorka The World Games 2017 Anna Lewandowska – dodał prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017 Piotr Przygoński.

Anna Lewandowska ambasadorką The World Games 2017

Propagatorka zdrowego żywienia, wielokrotna medalista mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym Anna Lewandowska podkreśliła, że karate uczy nie tylko samo dyscypliny i dążenia do osiągniecia wyznaczonego celu, ale także punktualności.

– Mam nadzieję, że rola ambasadorki pomoże w aktywizacji sportu. Już rok temu byłam we Wrocławiu podczas maratonu fitness organizowanego przez The World Games 2017, w którym udział wzięło ok. 500 osób. Moim celem jest aktywizacja ludzi i promocja zdrowego trybu życia. Jeśli funkcja ambasadorki igrzysk ma w tym pomóc, to mówię - tak – mówiła Lewandowska.

Z kolei Piotr Przygoński zapowiedział, że „Mali Wspaniali” to tylko jeden z projektów przygotowanych przez Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017. – Tego typu akcji będzie więcej, a obecnie przygotowujemy program, którego celem będzie zaangażowanie osób wykluczonych. Chcemy, żeby dał nasza inicjatywa dała im możliwość włączenia się w życie miasta – tłumaczył Przygoński.Zgłoś uwagę