Małgorzata Walewska - zmiana terminu recitalu w Teatrze Polskim

Znamy ją ze scen operowych i z telewizyjnych show. Małgorzata Walewska jest nie tylko śpiewaczką, ale prawie człowiekiem–instytucją. Zaśpiewa we wrocławskim Teatrze Polskim, a na scenie towarzyszyć jej będzie harfistka Małgorzata Zalewska. Zmieniony został termin koncertu - z 17 na 25 kwietnia. Bilety są nadal ważne.

  • małgorzata walewska, małgorzata zalewska

    Małgorzata Walewska i Małgorzata Zalewska


Gwiazda znanych scen operowych

Kiedy dziś mówimy o międzynarodowych sukcesach naszych śpiewaków (m.in. Aleksandry Kurzak, Piotra Beczały, Mariusza Kwietnia, czy Artura Rucińskiego) nie można zapominać, że polscy soliści pojawiali się tam już wcześniej (choć z pewnością nie było ich aż tylu). Najlepszym tego dowodem Małgorzata Walewska, bo mezzosopranistka miała okazję śpiewać na najbardziej znaczących scenach świata – w wiedeńskiej Staatsoper oraz w nowojorskiej Metropolitan Opera i pracować z mistrzami batuty – m.in. wybitnym rosyjskim dyrygentem Walerijem Giergiewem, czy Włochem Marco Armiliato. To właśnie Polka wykonywała swoje partie obok m.in. Luciano Pavarottiego, czy Placido Domingo.

Głos i harfa

Choć spora część publiczności kojarzy Małgorzatę Walewską jako śpiewaczkę, która wykonuje nie tylko operowe arie, ale także repertuar lżejszy, rozrywkowy we Wrocławiu mezzosopranistka wystąpi z programem operowym i pieśniarskim i nie z akompaniatorem – pianistą, ale harfistką Małgorzatą Zalewską, jedną z najbardziej cenionych w tej części Europy. Niezwykłe połączenie głosu i instrumentu powinno się spodobać fanom oryginalnego, subtelnego brzmienia o wielu odcieniach. Czego możemy się spodziewać? Najsłynniejszych arii operowych z repertuaru Małgorzaty Walewskiej oraz przepięknych pieśni francuskich Reynaldo Hahna, które duo wykonuje od samego początku (Panie pracują razem od 2013 roku).

Gdzie kupić bilety

Początek koncertu w sobotę 25 kwietnia o 19.00 na dużej scenie Teatru Polskiego. Bilety kosztują 35 zł-250 zł. Zarezerwujemy je pod numerem tel.884-898-268, bądź pisząc na maila: bilety@mmimpresario.eu. Sprzedaż w kasie Teatru Polskiego (czynna wt-so w godz. 11:00-14:00 oraz 15:00-19:00), lub kasie Kasie MMImpresario (czynna pn-pt w godz. 13:00-15:00 oraz 16:00-18:00) – ul. Joachima Lelewela 15, także na stronie www.kupbilecik.pl. Zakupione już bilety na 17 kwietnia zachowują ważność podczas koncertu 25 kwietnia.

  Zgłoś uwagę