Powitaj Nowy Rok jeszcze raz!

Według kalendarza juliańskiego, obowiązującego w liturgii prawosławnej, Boże Narodzenie i Nowy Rok przypadają 13 dni później, niż na to wskazuje nowy porządek – gregoriański. I dlatego stary rok wszyscy mogą pożegnać powtórnie – podczas małanki (czyli zabawy noworocznej) w Starym Klasztorze, razem z zespołami Chudoba i Balkan Folk Acoustic.

  • Chudoba

    Chudoba (mat. prasowe)


Na małankę można się wybrać w sobotę, 17 stycznia, do Starego Klasztoru (ul. Purkyniego 1). W programie imprezy znajdzie się dużo zabawy przy muzyce granej na żywo oraz prezentowanej przez DJ-ów, nauka tańców bałkańskich, a także degustacja potraw naszych wschodnich sąsiadów.

Zagrają:

Chudoba to jeden z zespołów, które miały duży wpływ na rozwój muzyki folkowej w Polsce. Zespół powstał w 1993 r. z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, od początku istnienia formacja brała udział w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Grupa od wielu lat zapraszana jest na festiwale i koncerty na terenie całej Europy. Nowa płyta Chudoby została objęta patronatem Wrocławia i Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Balkan Folk Acoustic – barwna międzynarodowa formacja, założona przez bułgarskiego wirtuoza akordeonu, mieszkającego od wielu lat we Wrocławiu. Zespół wykonuje bałkańską muzykę ludową, barwną, taneczną, oparta na tradycyjnych pieśniach ludowych i specyficznych nieparzystych rytmach. Zespół z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach plenerowych, jak i w małych klubach, zjednując sobie publiczność o zróżnicowanym guście i wieku.

17 stycznia, godz. 19.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1. Bilety: 10 zł – miejsca stojące, 15 zł – miejsca siedzące, dostępne w sieci Empik i MediaMarkt oraz na: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl

Współorganizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Zgłoś uwagę