Mają umowę za pół miliarda funtów

Kurs akcji wystrzelił

moneyCinema City podpisała - wartą około 500 milionów funtów brytyjskich - warunkową umowę połączenia działalności kinowej z brytyjską siecią Cineworld. Ma ono zostać sfinalizowane w marcu tego roku. Kurs spółki drożeje już o ponad 15 procent.

Działalność kinowa Cinema City została wyceniona na około 503 miliony funtów jako wartość przedsiębiorstwa, które zostaną wypłacone poprzez emisję dla Cinema City 24,9 procent akcji Cineworld (po połączeniu) oraz 272 mln funtów w gotówce (pomniejszone o wartość spłaty wszystkich długów Cinema City w momencie realizacjitransakcji szacowanych na kwotę 169 mln funtów) - wynika z komunikatu spółki.

Połączenie Cinema City z Cineworld spowoduje utworzenie drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie zajmującą pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7 procent. Po połączeniu powstanie sieć mająca 201 kin i 1 852 ekrany. Umowa połączenia zostanie zamknięta po udzieleniu zgody akcjonariuszy obu spółek i UOKiK w Polsce.

Reakcja inwestorów na wiadomość o fuzji była natychmiastowa. Na otwarciu dzisiejszej sesji za jedną akcję Cinema City trzeba było zapłacić 4,3 procent więcej niż na zamknięciu wczorajszych notowań. Obecnie kurs spółki rośnie już o ponad 15 procent, a Cinema City jest jedną z najlepszych spółek na warszawskiej giełdzie. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę