150 miejsc pracy dla informatyków

300 pracowników już mają, do marca 2016 r. zatrudnią kolejnych 150 informatyków – zapowiadają przedstawiciele wrocławskiego oddziału firmy Luxoft – jednego z czołowych globalnych dostawców usług ITO.

  • luxoft

    150 nowych miejsc pracy dla informatyków w Luxoft


Firmy Luxoft, do marca 2016 r. planuje zatrudnienie przynajmniej 150 kolejnych informatyków. Nowi pracownicy dołączą do zespołów realizujących projekty na rzecz m.in. czołowych globalnych banków inwestycyjnych.

– Według początkowych, ostrożnych założeń wrocławski oddział miał zatrudniać 100 pracowników. Dziś mamy ich ponad trzykrotnie więcej, co świadczy o stałym wzroście znaczenia Wrocławia na globalnej mapie świata IT. Co więcej, do marca 2016 roku chcemy zwiększyć liczbę informatyków działających we Wrocławiu do 450 zatrudnionych – przekonuje Bartosz Strożek, regionalny dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

Eksperci Luxoft współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Projekty realizowane są na skalę globalną i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach. Zatrudnienie przy nich znajdą we Wrocławiu zarówno specjaliści z kilkuletnim stażem, jak i menedżerowie.

– Poszukujemy zdolnych programistów z przynajmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym, choć potrzebujemy także specjalistów gotowych do objęcia ról kierowników zespołów. Oprócz programistów Java, rekrutujemy także osoby specjalizujące się w analityce biznesowej, a także inżynierów wsparcia technicznego i specjalistów QA – mówi Bartosz Strożek.  

Inwestycji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych

W związku z planowanym rozwojem oddziału, Luxoft zdecydował się na wynajem trzeciego już biura we Wrocławiu. Firma działa już w siedzibach w budynkach Heritage Gates (ul. Rzeźnicza) oraz Silver Tower Center (Pl. Konstytucji 3 Maja). Na trzecią lokalizację wybrany został biurowiec Green Day (ul. Szczytnicka). Firma początkowo zajmie w nim 210 mkw., ale wraz z wprowadzaniem się do niego kolejnych specjalistów powierzchnia ta ma być kilkakrotnie większa.

– Stały rozwój Luxoft na Dolnym Śląsku to kolejny dowód na ogromny potencjał regionu jako miejsca dla nowoczesnego biznesu – komentuje Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej: – Potwierdza to także najnowszy raport organizacji ABSL. Wrocław stanowi dziś trzecią lokalizację nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pod względem liczby zatrudnionych osób. Jest ich już 23 700. Co więcej, między kwietniem 2014 a kwietniem 2015 roku wzrost zatrudnienia w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu wyniósł ponad 15%.

Luxoft to jeden z globalnych dostawców usług IT, zatrudniający ponad 9 000 osób w 27 biurach na całym świecie. W Polsce firma zatrudnia 1100 osób w centrach w Krakowie i we Wrocławiu – czytaj więcej.Zgłoś uwagę