Luxoft inwestuje we Wrocławiu

Luxoft, dostawca usług ITO (IT Outsourcing), 19 października otworzył we wrocławskim kompleksie Green Day nowe biuro. – To wynik dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu – podkreślają jej przedstawiciele.


Luxoft zatrudnia we Wrocławiu 500 pracowników, z czego w ostatnich trzech miesięcy do zespołu dołączyło 200 informatyków. Jak deklaruje firma, w 2016 r. może powiększyć zatrudnienie o kolejnych kilkuset specjalistów. Rozwój oddziału sprawił, że firma zdecydowała się na powiększenie trzeciego biura, mieszczącego się w budynku Green Day (ul. Szczytnicka). Firma działa także w budynkach Heritage Gates (ul. Rzeźnicza) oraz Silver Tower Center (Pl. Konstytucji 3 Maja). W tym ostatnim kompleksie, gdzie Luxoft zajmuje trzy poziomy, już w listopadzie będzie odbierać kolejne, dodatkowe piętro.

– Ostatnie kilka miesięcy to okres bardzo intensywnego rozwoju Luxoft we Wrocławiu. Jeszcze w lipcu zatrudnialiśmy 300 specjalistów, dziś jest nas pół tysiąca i stale rośniemy – mówi Bartosz Strożek, regionalny dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

– Stały rozwój Luxoft na Dolnym Śląsku to kolejny dowód na ogromny potencjał regionu jako miejsca dla nowoczesnego biznesu – komentuje Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej: – Potwierdza to także najnowszy raport organizacji ABSL. Wrocław stanowi dziś trzecią lokalizację nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pod względem liczby zatrudnionych osób.

Luxoft, notowany na nowojorskiej giełdzie, jest obecny we Wrocławiu już od ponad 3 lat. Informatycy zatrudnieni na Dolnym Śląsku współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych.

Szukają programistów

Na zatrudnienie we wrocławskich centrach Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, ale także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie. Firma rekrutuje także analityków biznesowych, inżynierów wsparcia technicznego czy specjalistów QA.

– Rywalizacja o pracowników w branży IT między firmami jest coraz mocniejsza, ale dysponujemy przekonującymi argumentami. Oprócz wysokich zarobków, nasi specjaliści zyskują coś równie ważnego. Stają się częścią bardzo szybko rozwijających się projektów, w których szanse na awanse są ogromne, nie brak też ciekawych wyzwań zawodowych – podkreśla Bartosz Strożek.

Luxoft zatrudnia ponad 9 000 osób w 27 biurach na całym świecie. W Polsce ma 1100 osób w centrach w Krakowie i we Wrocławiu.

Czytaj więcej – Luxoft we Wrocławiu

Czytaj więcej – 150 miejsc pracy dla informatykówZgłoś uwagę